Zaloguj się

Supernowoczesne reachstackery w Swarzędzu

  •  oprac. IW
  • Kategoria: Logistyka
Supernowoczesne reachstackery w Swarzędzu Fot. CLIP Group SA

Terminal Intermodalny CLIP jest wyposażony w dwa nowe, ekologiczne reachstackery służące do przeładunku kontenerów i naczep drogowych. To jedyne w Polsce i najnowocześniejsze na świecie dźwigi marki Kalmar z serii ECO Efficient.

Dźwigi wyposażone są w wyspecjalizowany układ napędowy zmniejszający zużycie paliwa o 30-40% w stosunku do napędu klasycznego z dużym 11-litrowym silnikiem wysokoprężnym i przekładnią hydrokinetyczną. Nowoczesny Kalmar ECO bazuje na mniejszym silniku Volvo Penta o pojemności 7,7 litra i przeniesieniu napędu przez automatyczną przekładnię CVT do jazdy z większymi prędkościami oraz napędu hydrostatycznego do jazdy z mniejszymi prędkościami.
Zmniejszone zużycia paliwa to nie jedyny atut reachstackerów z serii ECO. Urządzenia obniżają również poziom emisji szkodliwych spalin do atmosfery i znacząco redukują poziom emitowanego hałasu.
Centrum Logistyczno-Inwestycyjne Poznań 2 zakupiło nowe reachstackery w ramach projektu pn. "Rozbudowa intermodalnego terminalu kontenerowego w miejscowości Jasin k. Poznania" dofinansowanego ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 Priorytet III. Rozwój sieci drogowej TEN-T i transportu multimodalnego Działanie 3.2 - Rozwój transportu morskiego, śródlądowych dróg wodnych i połączeń multimodalnych.

Źródło: CLIP Group SA

O inwestycjach infrastrukturalnych czytaj także:
- Kolejny etap budowy Publicznego Terminalu Promowego
- GLS inwestuje w Poznaniu
- Wodorowy pociąg Alstom wkrótce na torach

Ostatnio zmieniany w poniedziałek, 28 wrzesień 2020 14:30
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe