Zaloguj się

Empik Marketplace osiąga kolejny rekord

Empik Marketplace osiąga kolejny rekord Fot. Empik

Klienci Empiku mogą wybierać już spośród ponad miliona ofert od zewnętrznych sprzedawców w 16 kategoriach, jak: Dom i Ogród, Sport, Elektronika, AGD, Zdrowie i Uroda czy Zabawki. Firma utrzymuje swoją pozycję w rankingu największych graczy polskiego e-commerce.

Empik jest obecny w sieci już ponad 20 lat i cieszy się milionami lojalnych klientów. Sklep Empik.com notuje 250 mln wizyt rocznie. Na Empik Marketplace sukcesywnie przybywa także partnerów handlowych. Dynamika ich przyrostu rok do roku przekracza 400%. Partnerzy są stale weryfikowani pod kątem jakości oferowanych produktów, wiarygodności czy poziomu satysfakcji i obsługi klienta. Obecnie swoje sklepy internetowe prowadzi tu ponad 1200 firm, w tym marki: Dr Irena Eris, Tchibo, Lavazza, Intersport, Foods by Ann, Vobis, Miele, Inglot i Duka. Coraz więcej partnerów dołącza do programów Empik Premium i Empik Premium Free, dzięki czemu mogą oferować klientom m.in. darmową dostawę zamówień, której koszt bierze na siebie Empik.

E-commerce wciąż rośnie
Rozwój handlu internetowego jest bardzo dynamiczny. Pandemia wpłynęła na zmianę nawyków zakupowych konsumentów i na wzrost liczby internautów kupujących online. Segment e-handlu może w tym roku odpowiadać za niemal 3 proc. polskiego PKB. Według ekspertów polski e-commerce wyróżnia się najwyższą dynamiką w Europie i w 2020 roku może wzrosnąć o ponad 30 proc. (do niemal 15 mld euro)1.
Empik.com, w ramach którego działa także część Marketplace, plasuje się na liście 10 największych e-sklepów w Polsce. Internetowa oferta sprzedażowa Empiku wciąż rośnie. Miesięcznie przybywa ich około 120 tys., co stanowi sześciokrotnie szybszy wzrost niż w ubiegłym roku, gdy liczba ta plasowała się na poziomie około 20 tys. ofert miesięcznie.

- Rynek e-commerce w Polsce rośnie w tempie kilkukrotnie wyższym, niż przewidywano jeszcze przed pandemią, a Empik.com jest jego ważną częścią. Nie zwalniamy tempa, nadal rozwijamy skalę biznesu, aby zapewnić klientom jeszcze większy wybór produktów, które teraz dzięki programom Empik Premium i Empik Premium Free mogą zamówić z darmową dostawą. Utrzymanie trzycyfrowej dynamiki wzrostu w zakresie przyrostu partnerów handlowych, ofert produktowych i poziomu sprzedaży we wszystkich kanałach - desktopie, mobile i w aplikacji to nasz główny cel w najbliższym czasie - twierdzi Mirek Drab, Head of Marketplace w Empiku.

Co Polacy kupują w Internecie?
Najpopularniejszą kategorią na platformie Empik Marketplace pod kątem wartości sprzedaży jest Sport. Klienci często kupują m.in. rowery i akcesoria, hulajnogi, pojazdy elektryczne, sprzęt fitness, asortyment turystyczny i elektronikę sportową. Dynamika wzrostu tego segmentu rok do roku wynosi aż 195%. Na drugim miejscu plasuje się kategoria AGD (+146% dynamiki wzrostu). Podobny przyrost sprzedaży wykazuje sekcja artykułów papierniczych (142%), Wzrost na poziomie 130% zanotowała zaś kategoria Zdrowie i Uroda, najliczniejsza na Empik Marketplace pod względem liczby produktów. Zabawki i materiały edukacyjne charakteryzuje +125% wzrostu dynamiki sprzedaży rok do roku. Natomiast Dom i Ogród - najchętniej wybierana kategoria ostatnich miesięcy i jedna z najliczniejszych na platformie - notuje wzrost aż o 98%.

Co trzeci zakup za pośrednictwem aplikacji
Empik.com odnotowuje około 55 mln użytkowników rocznie, którzy dokonują 2,5 mln odsłon dziennie. W całej strukturze zakupów sklepu internetowego platforma Marketplace odpowiada za kilkadziesiąt procent wszystkich zamówień. Analizując poziom sprzedaży rok do roku, od czasu pandemii liczba ta wzrosła dwukrotnie. 50% transakcji odbywa się za pomocą urządzeń mobilnych. Coraz bardziej użyteczna w zakupach okazuje się również aplikacja mobilna. Dynamika sprzedaży Marketplace w tym kanale od początku 2020 roku to aż 129% wzrostu w stosunku do roku ubiegłego.

1 Raport RetailX "Europe 2020: Ecommerce Region Report", lipiec 2020 r.

Źródło: Empik

O e-commerce czytaj także:
- Jak usprawnić procesy magazynowe w e-commerce?
- Allegro wchodzi na giełdę
- Alkohol z e-sklepu

Ostatnio zmieniany w czwartek, 01 październik 2020 15:44
Zaloguj się by skomentować