Zaloguj się

MOSCA - lider innowacyjności technik pakowania w starciu z COVID-19

  •  Artykuł sponsorowany
  • Kategoria: Logistyka

Jako alternatywę dla targów branżowych, które wypadły z tegorocznego kalendarza, MOSCA przygotowała wirtualne stoisko. Umożliwia ono zapoznanie się zarówno z nowościami maszynowymi, jak i innowacyjnymi rozwiązaniami w dziedzinie pakowania końcowego. Stoisko online zostało udostępnione 11 maja 2020 roku. Przez pierwszy tydzień jego funkcjonowania za pośrednictwem czatu do dyspozycji odwiedzających byli eksperci MOSCA. Już po dwóch miesiącach działania stoiska online firma mogła się pochwalić doskonałym wynikiem – ponad 5000 odsłon na całym świecie. W czołówce odwiedzających klienci z Niemiec, USA, Polski, Niderlandów, Finlandii, Austrii i Hiszpanii. Wirtualne stoisko targowe MOSCA jest wciąż dostępne pod adresem https://exhibition.mosca.com 

Mosca Digitaler Messestand


S
ukces MOSCA w cyfrowym wydaniu
- Gdy w marcu poinformowano o odwołaniu zaplanowanych na 2020 rok targów branżowych, natychmiast znaleźliśmy rozwiązanie, aby móc spotkać się z naszymi klientami wirtualnie
- wyjaśnia Alfred Kugler, CEO MOSCA. - Wirtualne stoisko targowe nie może oczywiście zastąpić rozmowy na żywo. Jednak jest to jeden ze sposobów zaprezentowania nowych maszyn i rozwiązań technologicznych w dziedzinie pakowania.
Z tego względu MOSCA proponuje wirtualne zwiedzanie. Spacer online umożliwia dokładne zapoznanie się z całym portfolio firmy MOSCA. Na stoisku zaprezentowano rozwiązania w dziedzinie pakowania na końcu linii produkcyjnej lub logistycznej. Udostępnione materiały prezentują nie tylko przykładowe zastosowania wiązarek, ale również przyszłościowy model współpracy Pay-Per-Use. W pierwszym tygodniu odsłony czat z ekspertami z MOSCA cieszył się wyjątkowo dużym zainteresowaniem klientów. Wszystkie osoby, które teraz odwiedzają stronę wirtualnych targów, z łatwością znajdą dane kontaktowe do odpowiedniego specjalisty MOSCA.

Głównym punktem stoiska online jest linia do pakowania składająca się z pięciu maszyn. Zaprezentowano na nim trzy wysokowydajne maszyny MOSCA: EVOLUTION SoniXs MS-6, EVOLUTION SoniXs MS-6-H oraz EVOLUTION SoniXs MS-6 KR-ZV, a także dwa urządzenia towarzyszące: paletyzer Fuji Yusoki i automatyczną owijarkę stretch Movitec.

Evolution SoniXs MS-6 KR-ZV – automatyczna maszyna wiążąca z wysuwaną lancą i ruchomą głowicą wiążącą

Wirtualny spacer po stoisku MOSCA pozwoli zwiedzającym uzyskać informacje na temat każdej z maszyn oraz pobrać foldery z danymi technicznymi. Na stoisku zaprezentowano proces pakowania na całkowicie zautomatyzowanej linii pakującej. Po związaniu paczki są paletyzowane, foliowane i przygotowane do transportu. Wykorzystane w tym rozwiązaniu wysokiej klasy maszyny mogą być sterowane zarówno ze zintegrowanego panelu, jak i przy pomocy modułów RFID rozpoznawanych przez maszyny linii pakującej.
- Często przedsiębiorstwa nie wykorzystują do końca potencjału swoich maszyn - wyjaśnia Alfred Kugler. - Za pośrednictwem tej linii chcemy pokazać, jak dobrze może funkcjonować w pełni zautomatyzowana linia pakująca - i tym samym zachęcić klientów do spojrzenia na przyszłość linii produkcyjnych i logistycznych.

Zalety wiązarek MOSCA Evolution SoniXs

- Całkowity czas przestojów linii w zakładach pracujących na wiązarkach MOSCA został obniżony o 85%.
- Koszty eksploatacji maszyn wiążących w zakładach pracujących na wiązarkach MOSCA zostały zredukowane o 75%.
- Mniejsze wymiary wiązarek MOSCA to mniej zajmowanej przez nie powierzchni – poruszanie się wokół nich jest więc bezpieczniejsze i bardziej komfortowe.
- Zintegrowany dozownik taśmy w wiązarkach MOSCA utrzymuje rolki w czystości, a zastosowane ich automatycznego wysuwania oszczędza taśmę. Dodatkowo zmiana szpuli taśmy jest łatwiejsza i szybsza niż w innych wiązarkach.
- Ultradźwiękowe zgrzewanie taśm SoniXs jest trwałe, niezawodne i w porównaniu do termicznego systemu zgrzewania przebiega bez zanieczyszczeń.
- Stosowanie wysokiej jakości taśm MOSCA w procesie pakowania istotnie obniża koszty (mniejsze pylenie to mniejsze zanieczyszczenia maszyn, wyeliminowanie przestojów i znaczące zredukowanie odpadów).
- Rozkładany blat wiązarki MOSCA oraz łatwy dostęp do agregatu wiążącego sprawiają, że regularne czyszczenie maszyn jest proste i szybkie.
- Wiązarki MOSCA pracują niezawodnie przy niewielkich nakładach konserwacyjnych – szybkie czyszczenie sprężonym powietrzem podczas zmiany rolki z taśmą oraz 10–15-minutowe czyszczenie i kontrola części, w dwutygodniowym cyklu, dają gwarancję prawidłowej pracy maszyn.

MOSCA - lider branży wiązania
MOSCA jest producentem wysokiej klasy maszyn do wiązania palet, kartonów i opakowań zbiorczych, zabezpieczających je na czas transportu. Oferuje wiązarki półautomatyczne oraz wiązarki automatyczne wyposażone w transportery rolkowe lub taśmowe, prasy do palet i foliarki. Zapewnia integrację maszyn wiążących MOSCA z linią produkcyjną i gwarantuje pełną efektywność wdrożonych rozwiązań w zakresie zabezpieczenia towaru na czas transportu. Zdobyta przez ponad 50 lat wiedza i liczne patenty MOSCA w dziedzinie techniki wiązania pozwoliły opracować optymalne produkty dla szerokiego grona odbiorców. Wiązarek MOSCA używają m.in. producenci tektury falistej i opakowań, firmy z branży logistycznej i poligraficznej, zajmujące się kolportażem, handlem wysyłkowym, przemysłem spożywczym, farmaceutycznym czy budowlanym. W 1981 roku MOSCA wyprodukowała swoją 1000 maszynę. Trzydzieści lat później, w 2011 roku, linię produkcyjną opuścił 100 000 egzemplarz. MOSCA jest również producentem taśm wiążących wytwarzanych z wysokiej jakości granulatów. Nowoczesna fabryka taśm w Niemczech to gwarancja stałej jakości i niezawodności. Czystość surowca oznacza z kolei niski stopień pylenia taśm i bezawaryjną pracę wiązarek. Od 2008 roku w całkowicie zautomatyzowanej fabryce, zlokalizowanej w Muckental, produkowana jest taśma wiążąca PP, PET (z surowca z recyklingu) i biodegradowalna taśma PLA. Dziś MOSCA jest reprezentowana na całym świecie przez 18 spółek córek. Przedsiębiorstwo zatrudnia 1017 pracowników, a jego roczne przychody wynoszą ponad 174 mln euro. Do dyspozycji klientów jest międzynarodowa sieć obsługi i liczne punkty serwisowe. Więcej informacji znajdziecie Państwo na www.mosca.com

Ostatnio zmieniany w poniedziałek, 26 październik 2020 12:33
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe