Zaloguj się

Kuehne+Nagel inwestuje w Irlandii

  •  oprac. IW
  • Kategoria: Logistyka
Kuehne+Nagel inwestuje w Irlandii Fot. Kuehne+Nagel

Operator logistyczny Kuehne+Nagel otworzył w Dublinie niestandardowy obiekt do zarządzania logistyką kontraktową i drogową dla West Pharmaceutical. Obecnie firma obsługuje dziesięć dostosowanych lokalizacji w Irlandii.

Kuehne+Nagel umacnia i rozszerza swoją sieć dystrybucji dla branży farmaceutycznej i medycznej. Dowodem na to jest wieloletni kontrakt z firmą West Pharmaceuticals, światowym projektantem i producentem systemów dla wiodących firm farmaceutycznych i biotechnologicznych. Współpraca z nowym partnerem to nowe wymagania i duże wyzwanie wymagające specjalnych inwestycji.

- W Kuehne+Nagel jesteśmy ukierunkowani na partnerskie relacje z klientami. Identyfikując ich potrzeby, opracowujemy rozwiązania dostosowane do każdych wymagań - komentuje Pamela Quinn, dyrektor zarządzająca Kuehne+Nagel Irlandia. - Konfiguracja złożonych rozwiązań w zakresie łańcucha dostaw dla dużej firmy, takiej jak West Pharmaceuticals, jest często czasochłonna. Od początku naszej współpracy z West Pharmaceuticals koncentrowaliśmy się na zrozumieniu ich indywidualnych potrzeb i wymagań logistycznych. Nasza siła tkwi w zdolności do oferowania klientom innowacyjnych rozwiązań z szerokim wachlarzem usług logistycznych.

Magazyn w Dublinie dostosowany jest do obsługi 30 000 palet oraz posiada kompleksowy system kontroli temperatury. Irlandia jest jednym z największych eksporterów produktów farmaceutycznych na świecie. Oprócz dedykowanego magazynu dla West Pharmaceuticals w Dublinie operator zarządza jeszcze dziewięcioma lokalizacjami w Irlandii, które również są przeznaczone do obsługi logistycznej przemysłu farmaceutycznego i medtech.

- West i Kuehne+Nagel podjęły globalne partnerstwo zarówno w zakresie logistyki kontraktowej, jak i drogowej. Od początku współpracowaliśmy z dedykowanym irlandzkim zespołem Kuehne+Nagel, korzystaliśmy z ich wiedzy i doświadczenia na globalnym rynku logistycznym. Omawialiśmy strategię zabezpieczenia terenu, budowy dedykowanego magazynu i zarządzania nim - jest to zdecydowanie rozwiązanie win-win, ponieważ Kuehne+Nagel po wysłuchaniu naszych potrzeb zajęło się organizacją, a nasz dział West Pharmaceuticals w Dublinie mógł skoncentrować się na core naszego biznesu i zająć się aspektami technicznymi oraz produkcyjnymi - potwierdza Michael Moes, wiceprezes ds. międzynarodowego zarządzania dostawami w West Pharmaceuticals.

Źródło: Kuehne+Nagel

O inwestycjach logistycznych czytaj także:
- Panattoni inwestuje w Krakowie i postawi tu kolejny park miejski
- Ekologiczna chłodnia Żabki już działa
- Powstanie Panattoni Park Łódź West

Ostatnio zmieniany w poniedziałek, 05 październik 2020 13:59
Zaloguj się by skomentować