Zaloguj się

Powstaje Panattoni Park Ruda Śląska III

  •  oprac. IW
  • Kategoria: Logistyka
Powstaje Panattoni Park Ruda Śląska III Fot. Panattoni

Na Górnym Śląsku Panattoni stawia kolejny park logistyczny o docelowej powierzchni ponad 70 000 m kw. Inwestycja powstaje w pobliżu dwóch autostrad A1 i A4, zapewniając doskonałą komunikację z najważniejszymi ośrodkami regionu i kraju.

Panattoni Park Ruda Śląska III będzie składać się z dwóch budynków o powierzchni 46 561 m kw. i 24 489 m kw. Pierwszy etap realizacji to budowa 50 000 m kw. Kompleks powstaje w doskonałej lokalizacji. Dobre połączenie regionalne zapewnia położenie w samym centrum konurbacji śląskiej - 5 km od centrum Rudy Śląskiej i 16 km od centrum Katowic. Bliskość autostrad A1 (14 km) i A4 (5 km) pozwoli na sprawny transport krajowy, łącząc park z takimi ośrodkami, jak: Wrocław, Kraków, Łódź, Toruń czy Gdańsk. Obie arterie zapewniają także dojazd do granicy czeskiej, niemieckiej oraz ukraińskiej, co wpływa na międzynarodowe znaczenie obiektu.

- Panattoni Park Ruda Śląska III znajdzie się w centrum jednego z najatrakcyjniejszych regionów w Polsce. Silna gospodarka, wysoka populacja zapewniająca dostęp do pracownika, a przede wszystkim ogromne zapotrzebowanie na magazyny. Tylko w pierwszej połowie 2020 r. nowa podaż zbliżyła się tu do 200 000 m kw., a 400 000 pozostawało w budowie na początku drugiej połowy roku. Panattoni wynajęło tu przez pierwsze 6 miesięcy ponad 85 000 m kw., co jest fantastycznym wynikiem - mówi Aurelia Rachtan, Senior Development Manager z Panattoni. - Ponadto, jak podaje raport Cushman&Wakefield Śląsk to także region o największej liczbie magazynów ekologicznych, a Panattoni Park Ruda Śląska III doskonale się w ten trend wpisuje, ponieważ jak wszystkie nasze nowo realizowane parki będzie ubiegał się o certyfikację BREEAM na poziomie "Very Good".

Panattoni Park Ruda Śląska III spełni potrzeby klientów z różnych branż, głównie logistycznej i produkcyjnej. Projekt parku umożliwia elastyczne warunki kształtowania modułów magazynowych i biurowych, zgodnie z indywidualnymi wymaganiami przyszłych klientów.

Źródło: Panattoni

O inwestycjach logistycznych czytaj także:
- Logistyka podziemna, czyli innowacyjna inwestycja SEGRO w Paryżu
- Kuehne+Nagel inwestuje w Irlandii
- Panattoni inwestuje w Krakowie i postawi tu kolejny park miejski

Ostatnio zmieniany w środa, 07 październik 2020 14:10
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe