Zaloguj się

CADSOL dystrybutorem robotów UR

  •  oprac. IW
  • Kategoria: Logistyka
CADSOL dystrybutorem robotów UR Fot. Universal Robots

Duński producent robotów Universal Robots rozwija się na polskim rynku i podejmuje współpracę z firmą CADSOL w zakresie dystrybucji.

Firma Universal Robots powstała w 2005 roku w celu rozpowszechnienia technologii robotów, tworząc niewielkie, łatwe w użyciu, przystępne cenowo oraz elastyczne i bezpieczne we współpracy roboty przemysłowe. Sprzedała już ponad 48 000 cobotów na całym świecie. Siedziba UR znajduje się w duńskim Odense, a jej przedstawicielstwa i oddziały mieszczą się w: Stanach Zjednoczonych, Hiszpanii, Niemczech, Francji, Turcji, Meksyku, Czechach, Polsce, Chinach, Singapurze, Indiach, Japonii, Korei Południowej oraz na Tajwanie i we Włoszech.
Globalna sieć partnerska UR obejmuje 700 partnerów - dystrybutorów i integratorów systemów. Do ich grona dołączyła w Polsce firma CADSOL, specjalizująca się w usługach i oprogramowaniu dla inżynierów. Universal Robots chciał nawiązać współpracę z firmą, która pozwoliłaby mu dotrzeć do nowych klientów o dużym potencjale w zakresie automatyzacji i robotów współpracujących. Dziś coboty można wykorzystać w większych przedsiębiorstwach do zadań, których automatyzacja była wcześniej nieopłacalna, np. do montażu, wykańczania powierzchni, obsługi maszyn, kontroli jakości, pick & place, pakowania czy paletyzacji.

- Zależy nam na wchodzeniu na nowe rynki i sukcesywnym podnoszeniu poziomu robotyzacji w Polsce. Współpraca z firmą związaną z oprogramowaniem PLM i CAx to dla nas szansa na dotarcie do dużych zakładów przemysłowych m.in. z sektora motoryzacyjnego i lotniczego. Doświadczenie CADSOL jest w tym zakresie imponujące - mówi Krzysztof Hajzyk, Channel Development Manager, Universal Robots.

CADSOL to firma z trzydziestoletnią tradycją. Działa na polskim i europejskim rynku oprogramowania i usług dla przemysłu w Raciborzu i we Wrocławiu. Obserwacja rynku automatyzacji i robotyzacji oraz duże doświadczenie pozwoliły firmie znaleźć obszar, w którym może wykorzystać aktualne kompetencje w pracy z klientami, którzy doskonalą procesy produkcyjne w swoich przedsiębiorstwach.

- Roboty współpracujące UR zrewolucjonizowały rynek, dając dostęp do robotyzacji także tam, gdzie nie była ona dotąd możliwa lub efektywna ekonomicznie. Naszym celem jest przeniesienie umiejętności analizy procesowej, wypracowanej podczas pracy w jedenastu gałęziach przemysłu, i zasygnalizowanie klientom, w jaki sposób ich biznes może skorzystać na wykorzystaniu cobotów Universal Robots i inwestycjom w automatyzację - twierdzi Krzysztof Monczak, CTO, CADSOL.

Źródło: Universal Robots

O robotyzacji czytaj także:
- Robotyzacja procesów jako ważny element automatyzacji w logistyce
- Rola robotyzacji w logistyce
- Mobilne roboty w CEVA Logistics podkręcają tempo

 

Więcej o automatyzacji w logistyce piszemy w czasopiśmie Logistyka 1/2020.
E-wydanie czasopisma jest dostępne w naszej ofercie!

Ostatnio zmieniany w środa, 07 październik 2020 15:37
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe