Zaloguj się

Druga sortownia centralna InPost w Mszczonowie

  •  oprac. IW
  • Kategoria: Logistyka

InPost powiększa swoje zaplecze logistyczne ze względu na rosnący wolumen przesyłek i uruchamia drugą centralną sortownię w P3 Logistic Parks Mszczonów. Nowy obiekt o powierzchni 17300 m kw. pełni funkcję centrum crossdockowego i obsługuje oddziały InPost z rejonu Warszawy i całej Polski.

Do tej pory InPost korzystał z jednej sortowni centralnej znajdującej się w Piotrkowie Trybunalskim. Teraz tę samą funkcję pełni nowy obiekt w Mszczonowie, zlokalizowany zaledwie 50 km na południowy zachód od Warszawy, wzdłuż drogi ekspresowej S8 i autostrad A2 oraz A1. Centrum ma więc dobre połączenie logistyczne z południem, północą, wschodem i zachodem Polski.

- Niestety, mamy spodziewany nawrót liczby zakażeń, a obawy o rozwój pandemii są coraz większe. Od początku traktowaliśmy temat COVID-19 jako najpoważniejsze wyzwanie dla branży logistycznej. Przewaga technologiczna, jaką dają Paczkomaty®, oraz możliwość zarządzania przesyłkami przez smartfon powodują, że sieć InPost bije rekordy popularności - korzystanie z Paczkomatów® jest o wiele bezpieczniejsze niż odbieranie przesyłek w punktach stacjonarnych. Nowa sortownia centralna pomoże nam obsłużyć dodatkowe wolumeny przesyłek - mówi Rafał Brzoska, prezes InPost.

InPost rozbudowuje w tym roku także sieć Paczkomatów®.

- Obecnie mamy już zdecydowanie ponad 8000 maszyn w całej Polsce i cały czas rozstawiamy kolejne. Dlatego nasze zaplecze logistyczne musi być przygotowane na kolejne fale przesyłek, obsługujące dodatkowe maszyny. Przy czym dwie równorzędne sortownie centralne zapewniają bezpieczeństwo dostaw w razie konieczności ograniczenia pracy w jednej z nich lub nawet jej czasowego wyłączenia - podkreśla prezes InPost.

Źródło: InPost

O inwestycjach logistycznych czytaj także:
- Powstaje Panattoni Park Ruda Śląska III
- Logistyka podziemna, czyli innowacyjna inwestycja SEGRO w Paryżu
- Kuehne+Nagel inwestuje w Irlandii

Ostatnio zmieniany w czwartek, 08 październik 2020 13:18
Zaloguj się by skomentować