Zaloguj się

Kolejne zmiany na rynku KEP - Abris kupuje Apaczkę

  •  oprac. IW
  • Kategoria: Logistyka
Kolejne zmiany na rynku KEP - Abris kupuje Apaczkę Fot. Pixabay

Mavason Limited, spółka zależna funduszu Abris CEE Mid-Market III LP, zarządzanego przez Abris Capital Partners Ltd. przejmuje większościowy pakiet udziałów R2G Polska Sp. z o.o. - największego dostawcy rozwiązań logistycznych dla e-commerce w Polsce, działającego pod marką Apaczka.

Umowa z funduszem 21 Concordia i założycielami jest już podpisana. Transakcja będzie jeszcze podlegać standardowej procedurze zatwierdzenia przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK).
Apaczka zajmuje się kompleksową obsługą przesyłek dla sklepów e-commerce, firm z sektora MŚP oraz klientów SOHO (small office/home office). Spółka ma teraz ogromne szanse na rozwój zarówno ze względu na sprzyjającą sytuację na rynku, jak i na zaangażowanie nowego inwestora.

- Zgodnie z prognozami, obserwowanymi od dłuższego czasu wzrostowy trend wydatków na e-commerce w Polsce będzie kontynuowany. Dodatkowo, w 2020 roku, w wyniku pandemii koronawirusa, rynek otrzymał silny bodziec do rozwoju związany z dużym wzrostem zakupów online, co przełożyło się na zwiększenie jego wartości o ponad 35% rok do roku. Naszym zdaniem Apaczka świetnie wpisuje się w ten globalny trend i widzimy ogromny potencjał dalszego intensywnego rozwoju. Jesteśmy przekonani, że z doświadczonym zespołem menedżerów R2G uda się zrealizować ambitny plan tej inwestycji zarówno w zakresie wzrostu organicznego, jak i potencjalnych przejęć - komentuje Edgar Koleśnik, Partner w Abris Capital Partners.

Abris ma ogromne doświadczenie we współpracy z firmami kurierskimi i logistycznymi. Do jego sukcesów zaliczyć można rozwój polskiej Siódemki czy Urgent Cargus w Rumunii. Teraz chce zainwestować w Apaczkę.

- Platforma logistyczna apaczka.pl to największy w Polsce portal pozwalający firmom na realizację pełnego wachlarza usług kurierskich i transportowych. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym nasi klienci mogą spokojnie zająć się prowadzeniem biznesu, wiedząc, że ich przesyłki dotrą na czas do odbiorców. Od ponad jedenastu lat z sukcesem stosujemy strategię wspierania wszystkich uczestników tego rynku. Generujemy wartość dla firm kurierskich, współpracujących z nami nadawców, a nawet platform e-commerce, przyczyniając się do dynamicznego rozwoju tej branży - mówi Marcin Susmanek, członek zarządu R2G Polska Sp. z o.o.

Spółka razem z nowym inwestorem planuje dalszy dynamiczny rozwój poprzez systematyczne wdrażanie nowych rozwiązań dla podmiotów działających w branży e-commerce.

- Naszym celem jest również dotarcie z ofertą platformy apaczka.pl do nowych segmentów rynku - twierdzi Grzegorz Iwaniuk, współzałożyciel i prezes spółki R2G Polska Sp. z o.o.

Źródło: Abris

O zmianach na rynku TSL czytaj także:
- Radial - nowy gracz na polskim rynku logistyki dla e-commerce
- Czeski i słowacki rynek DCT Gdańsk
- Mobilność - nowy rynek dla operatorów logistycznych

Ostatnio zmieniany w czwartek, 08 październik 2020 14:56
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe