Zaloguj się

Inter Cars w chmurze Microsoft

Inter Cars w chmurze Microsoft Fot. Microsoft

Kluczowy system biznesowy SAP Hybris Inter Cars - firmy zajmującej się dystrybucją części samochodowych - został przeniesiony do Microsoft Azure. To pierwsza tego typu migracja w Polsce.

Inter Cars SA jest drugim co do wielkości dystrybutorem części samochodowych w Europie i ósmym na świecie. Jego roczne obroty sięgają poziomu około 10 mld zł, a udział w rynku niemal 30 proc.

- Na przestrzeni lat z małej, rodzinnej firmy urośliśmy do rozmiarów dużego, złożonego przedsiębiorstwa i wciąż widzę potencjał na przynajmniej kilkukrotne zwiększenie wzrostu, dzięki kontynuowaniu transformacji cyfrowej do chmury - mówi Robert Kucharczyk, CIO Inter Cars SA.

Firma wykorzystuje Microsoft Dynamics CRM Cloud Platform do komunikacji z ponad 1000 warsztatów oraz 250 biurami handlowymi w całej Europie. Zaletą tego modelu jest swobodna współpraca z osobami pracującymi na różnych urządzeniach, aplikacjach czy dokumentach.

- Microsoft jest naszym zaufanym partnerem od wielu lat. Dlatego naturalne jest, że poszukując nowych rozwiązań i eksplorując nowe technologie, zdecydowaliśmy się skorzystać z usług tego globalnego dostawcy - mówi Tomasz Skórski, Digital Products Development and Architecture Manager, HQ Digital Transformation Department, Inter Cars.

Model chmury umożliwia kreowanie nowych rozwiązań, które wzbogacają ofertę i eliminują utrudnienia związane z zarządzaniem bazą produktów, ich dystrybucją i sprzedażą. Zastosowanie chmury Microsoft Azure pozwoliło InterCars zbudować cyfrową wersją katalogu części - katalog 3,5 mln części motoryzacyjnych online, z którego każdego dnia korzysta już ponad 35 tys. klientów firmy w warsztatach na kilkunastu rynkach europejskich. Chmura zapewnia również możliwość bieżącej aktualizacji danych dotyczących listy pojazdów i dostępu do nowości, aktualnych cen magazynowych czy cen hurtowych. Dane płynące z wielu równolegle połączonych źródeł to wiedza, która pozwala na rzetelne analizy, a tym samym na dobre decyzje i konkurencyjność.
Najnowszym pionierskim etapem transformacji Inter Cars, w oparciu o Microsoft Azure, jest migracja kluczowego systemu biznesowego, jakim jest środowisko e-commerce SAP Hybris do chmury.

- Istotnym elementem migracji było zachowanie ciągłości sprzedaży. Udało się nam to wykonać w 100% a nasi klienci nie odczuli tej zmiany - mówi Katarzyna Wojczak, IT Competence Centre Manager w spółce Inter Cars SA.

Dzięki temu wdrożeniu pracownicy Inter Cars osiągnęli pełną samodzielność. Mają bowiem dostęp do wszystkiego, czego potrzebują w zarządzaniu aplikacjami biznesowymi prosto z chmury. Technologia chmurowa ogranicza zaangażowanie wielu osób w różnych działaniach firmy. Krytyczne dla biznesu zmiany można teraz zrealizować w ciągu 15 minut.

- Sami zbudowaliśmy własną infrastrukturę. Element po elemencie dopasowując idealnie do tego, czego oczekiwaliśmy i wymagaliśmy od tej platformy, jednocześnie utrzymując transparentność kosztów ponoszonych na tę infrastrukturę - dodaje Katarzyna Wojczak.

- Microsoft Azure jest zbiorem puzzli, z których możemy układać dowolną architekturę IT, wymaganą do wdrożenia. Dla Inter Cars istotne były środowiska baz danych, systemy aplikacyjne, które będą automatycznie skalowane - twierdzi Jacek Zadrożny, Azure Business Architect w Microsoft.

Źródło: Microsoft

O rozwiązaniach chmurowych czytaj także:
- Największa polska inwestycja w technologię cyfrową - 1 miliard dolarów na regionalny hub technologiczny
- Chmura obliczeniowa jako możliwość tworzenia zintegrowanych łańcuchów dostaw przez przedsiębiorstwa z sektora MŚP

Ostatnio zmieniany w piątek, 09 październik 2020 10:10
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe