Zaloguj się

DB Schenker dla ekologicznej logistyki miejskiej w Oslo

DB Schenker dla ekologicznej logistyki miejskiej w Oslo Fot. DB Schenker

Celem operatora jest osiągnięcie zerowej emisja CO2 w dystrybucji miejskiej w stolicy Norwegii. Flotę swojego centrum Oslo City Hub zasiliła właśnie nowa elektryczna ciężarówka Volvo FL.

To pierwsza seryjnie produkowana w Norwegii 16-tonowa ciężarówka z napędem elektrycznym, która umożliwi DB Schenker prowadzenie zrównoważonej logistyki w Oslo i jego regionie. Projekt wspiera państwowa agencja energetyczna Enova.

- Wspieramy ambitne i innowacyjne przedsiębiorstwa, takie jak DB Schenker, które promują nowe ekologiczne technologie. Chciałabym wyrazić słowa uznania dla tego innowacyjnego podejścia, które nie ogranicza się tylko do wykorzystywania elektrycznych ciężarówek. Dzięki współpracy z agencją Enova oraz znaczącym inwestycjom w centrum logistyczne i pojazdy elektryczne, firma wskazuje właściwy kierunek - powiedziała podczas prezentacji pojazdu premier Norwegii Erna Solberg.

Oslo City Hub zostało otwarte przez DB Schenker w centrum miasta w 2019 r. Do końca bieżącego roku jego działalność będzie prowadzona całkowicie bez użycia paliw kopalnych, z wykorzystaniem 23 pojazdów elektrycznych, w tym furgonetek i rowerów towarowych. Ciężarówka Volvo FL Electric będzie wykorzystywana przez DB Schenker w dostawach miejskich na terenie Oslo. Podobnie jak centrum dystrybucyjne DB Schenker Oslo City Hub, pojazd będzie zasilany przede wszystkim norweską odnawialną energią hydroelektryczną.

- W DB Schenker jesteśmy w pełni zaangażowani w ciągłe zmniejszanie naszego śladu węglowego. Jesteśmy zdeterminowani, by oferować klientom bardziej ekologiczne i przyjazne dla środowiska rozwiązania logistyczne, aby wspierać ich w realizacji celów zrównoważonego rozwoju. Dzięki nowemu pojazdowi Volvo FL Electric i wsparciu Enova, w naszym Oslo City Hub możemy teraz udowodnić, że w transporcie miejskim możliwe jest prowadzenie działalności bezemisyjnej. Jesteśmy dumni, że dostarczamy najlepsze w swojej klasie rozwiązania służące ochronie środowiska naturalnego, które przyczyniają się do realizacji ambitnych celów społecznych związanych z neutralnością klimatyczną - przekonuje Jochen Thewes, CEO DB Schenker.

Operator zamówił jedenaście elektrycznych ciężarówek dla logistyki miejskiej w Oslo, które zastąpią pojazdy z silnikiem diesla. Każdego dnia za pomocą pojazdu elektrycznego będzie realizowanych około 800 dostaw w Oslo.

Źródło: DB Schenker

O elektromobilności czytaj także:
- Sojusz na rzecz polonizacji łańcucha dostaw dla Izery
- Licznik Elektromobilności w Polsce wskazuje progres
- Mercedes-Benz i Amazon w jednym szeregu dla ochrony klimatu
- Nowy polski Melex

 

O elektromobilności i Smart City pisaliśmy więcej w czasopiśmie Logistyka 5/2019.
E-wydanie czasopisma jest dostępne w naszej ofercie!

Ostatnio zmieniany w piątek, 09 październik 2020 14:17
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe