Zaloguj się

Amazon powiększa swoją kadrę

  •  oprac. IW
  • Kategoria: Logistyka
Amazon powiększa swoją kadrę Fot. Amazon

Gigant e-handlu zwiększa w Polsce liczbę stałych miejsc pracy do 18 tys. i tworzy 10 tys. stanowisk sezonowych w okresie przedświątecznym.

Dodatkowe 2 tys. nowych miejsc pracy w polskich oddziałach Amazona to stanowiska dla osób o różnorodnym wykształceniu i doświadczeniu - od poziomu początkowego w dziale operacyjnym, po inżynierów, menedżerów i ekspertów ds. rozwiązań chmurowych.

- Od wielu lat jesteśmy aktywni na polskim rynku i z radością ogłaszamy, że nasz zespół powiększył się do 18 tys. pracowników. Jestem szczególnie dumny z tego, że udało się to osiągnąć w roku tak pełnym wyzwań. Cieszę się, że możemy zaoferować stabilne zatrudnienie w bezpiecznym środowisku, połączone z atrakcyjnymi zarobkami i dodatkowymi świadczeniami już od pierwszego dnia. Zapewniamy też wspaniałe możliwości rozwoju zawodowego profesjonalistom, od menedżerów operacyjnych, inżynierów, ekspertów ds. HR, finansów i IT, po absolwentów gotowych dołączyć do naszego zespołu - powiedział Marian Sepesi, regionalny dyrektor ds. operacji na Europę Środkowo-Wschodnią.

Rozpoczęła się także rekrutacja pracowników potrzebnych w okresie przedświątecznym - od 8 listopada do 26 grudnia. Dla nich Amazon przygotował świąteczny dodatek do podstawowego wynagrodzenia (min. 20 zł za godzinę) w wysokości 4 zł za godzinę. Łączna stawka początkowa w tym okresie wyniesie więc 24 zł brutto. Zarówno stałym, jak i sezonowym pracownikom, oprócz podstawowego wynagrodzenia, firma oferuje premię miesięczną w wysokości do 15%, uzależnioną od frekwencji indywidualnej i wyników zespołu

- W naszych centrach logistycznych trwają przygotowania do okresu przedświątecznego. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że w tym roku przyjmiemy do naszego zespołu ponad 10 000 pracowników sezonowych, którzy pomogą nam w realizacji zamówień klientów. Osoby, które do nas dołączą, już od pierwszego dnia będą mogły korzystać z tych samych benefitów i świadczeń, co nasi stali pracownicy - powiedziała Magdalena Zagrodnik, regionalny kierownik HR w Amazon Fulfillment Poland.

Amazon zapewnia swoim pracownikom bezpłatny transport do i z miejsca pracy na wybranych trasach, ciepłe posiłki za 1 zł, ubezpieczenie na życie i prywatną opiekę medyczną. Od marca br. firma wprowadziła ponad 150 usprawnień w zakresie bezpieczeństwa, związanych z ochroną zdrowia w czasie epidemii koronawirusa, m.in.: obowiązek noszenia maseczek ochronnych, proces mierzenia temperatury, bezpieczny dystans oraz zwiększona częstotliwość sprzątania we wszystkich budynkach. Informacje o aktualnych ofertach pracy w firmie Amazon dostępne są na stronie www.amazon.jobs/pl.

Źródło: Amazon

O rynku pracy w logistyce czytaj także:
- Poczta Polska doceniona za otwartość w zatrudnianiu osób wykluczonych
- Rynek pracy w czasie pandemii ma się dobrze - menedżerowie i specjaliści wciąż poszukiwani
- Żabka inwestuje w centra logistyczne i rekrutuje pracowników

Ostatnio zmieniany w piątek, 16 październik 2020 10:43
Zaloguj się by skomentować