Zaloguj się

InPost inwestuje we flotę elektryków

InPost inwestuje we flotę elektryków Fot. InPost

Operator rozszerza flotę samochodów elektrycznych o 40 nowych Nissanów e-NV200 XL Voltia i e-NV 200. Samochody będą dostarczać przesyłki do Paczkomatów® w Warszawie, Wrocławiu i Krakowie. W przyszłym roku InPost będzie dysponować 500 samochodami elektrycznymi.

- Pozycja lidera rynku to nie tylko przywileje, ale także odpowiedzialność. W trosce o naszą wspólną przyszłość podjęliśmy strategiczną decyzję o inwestycji w samochody elektryczne. Flota 40 nowych samochodów wjeżdża na ulice polskich miast. Jesteśmy odpowiedzialni społecznie, a w obliczu problemów klimatycznych, z jakimi cały świat musi walczyć, inwestycja w samochody elektryczne powinna być ważną strategią dla każdej firmy logistycznej. Dostarczanie wielu paczek za pomocą elektrycznego samochodu do jednego Paczkomatu® wspiera redukcję emisji CO₂ i ogranicza korki w coraz bardziej zatłoczonych miastach, takich jak Warszawa - powiedział Rafał Brzoska, prezes InPost. 

InPost ma już ponad 8000 Paczkomatów®, a ich liczba stale rośnie. Rozbudowa floty, by zapewnić obsługę maszyn, jest koniecznością.      

- Chcemy, żeby samochody we flocie InPost - obsługujące dodatkowe wolumeny z nowych Paczkomatów® - były samochodami elektrycznymi. Dlatego w przyszłym roku, przy wsparciu z funduszu niskoemisyjnego transportu, planujemy zwiększyć naszą flotę samochodów elektrycznych do 500. Także w przyszłym roku pierwszym całkowicie bezemisyjnym dla naszych dostaw miastem będzie Warszawa - zapowiada Rafał Brzoska.

Nissan e-NV200 XL Voltia bazuje na obecnym na rynku od lat elektrycznym e-NV200. Powiększenie przedziału ładunkowego do 8 m sześc. uzyskano poprzez wydłużenie nadwozia i podwyższenie dachu. W środku można przebywać w pozycji stojącej, co zwiększa komfort pracy kierowcy przy załadunku. Pojazd jest wyposażony w wydajny akumulator litowo-jonowy o pojemności 40 kWh oraz złącze CHAdeMO, umożliwiające szybkie ładowanie prądem stałym. Istnieje również możliwość ładowania półszybkiego z mocą 6,6 kW. Realny zasięg Nissana - NV200 XL Voltia to 200 km. Taki zestaw zapewnia elastyczność niezbędną przy realizacji dostaw w mieście. Wygodę pracy kurierów zapewniają także, m.in.: bezkluczykowy system dostępu do samochodu i włączania silnika I-Key, automatyczna klimatyzacja oraz podgrzewane siedzenia.

- Nissan od lat promuje rozwiązania mające na celu ograniczenie emisji, szczególnie w miastach. Użytkowy e-NV200 XL Voltia jest idealnym pojazdem do realizacji dostaw na ostatnim odcinku - komfortowym i tanim w eksploatacji dla użytkowników, a także zupełnie nieuciążliwym dla mieszkańców miast, ponieważ porusza się niemal bezgłośnie i nie emituje spalin. Stanowi optymalną kombinację kompaktowych wymiarów, uniwersalnej przestrzeni ładunkowej i wydajnego, elektrycznego napędu - powiedział Tomasz Latała-Golisz, dyrektor zarządzający Nissan Sales CEE.

Źródło: InPost

O pojazdach elektrycznych w branży logistycznej czytaj także:
- DB Schenker dla ekologicznej logistyki miejskiej w Oslo
- Mercedes-Benz i Amazon w jednym szeregu dla ochrony klimatu
- MAN eTGE na testach GEFCO

Ostatnio zmieniany w piątek, 27 listopad 2020 14:16
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe