Zaloguj się

GEODIS ogłasza przejęcie PEKAES

GEODIS, światowy lider w transporcie i logistyce, zawarł porozumienie z Innova Capital w sprawie przejęcia PEKAES, wiodącego operatora logistycznego w Polsce, zapewniającego kompleksową obsługę łańcucha dostaw.

Marie-Christine Lombard, prezes zarządu GEODIS komentuje: - To przejęcie jest dużym krokiem naprzód w konsolidacji obecności GEODIS w tym regionie, który uważamy za strategiczny dla rozwoju Grupy. PEKAES ma doskonały lokalny zasięg geograficzny, a jego zespół jest dobrze znany ze swojego profesjonalizmu. Nasze uzupełniające się portfolio klientów oraz połączone możliwości pozwolą zaoferować polskim firmom szerokie możliwości międzynarodowe, a nasi klienci skorzystają z doświadczenia PEKAES w Polsce, która jest trzecim co do wielkości rynkiem logistycznym w Europie. Z radością witamy wszystkich pracowników i kierownictwo PEKAES w rodzinie GEODIS.

Utworzony w 1958 roku PEKAES jest jednym z wiodących operatorów sieci FTL i LTL obsługujących ładunki paletyzowane w Polsce. Dzięki 20 oddziałom rozmieszczonym na terenie całej Polski PEKAES obsługuje wszystkie przepływy krajowe i międzynarodowe dla około 10 000 aktywnych klientów. Firma realizuje również intermodalne przewozy drogowo-kolejowe oraz oferuje dodatkowe usługi logistyczne w sześciu dedykowanych lokalizacjach. PEAKES zatrudnia około 1200 osób.

PEKAES dołączy do linii biznesowej GEODIS Road Transport. - GEODIS wzmacnia swoją ofertę usług w Polsce i Europie Wschodniej dzięki najlepszej w swojej klasie sieci. Dzięki tej operacji GEODIS uzyska również dostęp i rozwinie ofertę usług intermodalnych w Polsce i krajach sąsiednich - powiedział Olivier Royer, wiceprezes GEODIS ds. transportu drogowego.
- Cieszymy się, że możemy połączyć siły z Grupą GEODIS, aby zaoferować naszym klientom globalny zasięg w połączeniu z potężną siecią logistyczną i transportową - dodał Maciej Bachman, prezes zarządu PEKAES.
Transakcja wejdzie w życie po zakończeniu standardowych formalności.

Źródło: GEODIS

O zmianach na rynku TSL czytaj także:
- Kolejne zmiany na rynku KEP - Abris kupuje Apaczkę
- Radial - nowy gracz na polskim rynku logistyki dla e-commerce
- Kolejny etap przejęcia Grupy LOTOS przez PKN ORLEN

Ostatnio zmieniany w wtorek, 20 październik 2020 15:28
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe