Zaloguj się

Ogromny transport lotniczy środków medycznych z Chin pod egidą GEFCO

Ogromny transport lotniczy środków medycznych z Chin pod egidą GEFCO Fot. GEFCO

Do Polski dostarczono 1300 m sześc. środków ochronnych stosowanych w walce z COVID-19. Z Wuhan i Szanghaju, na pokładach Boeinga 747 oraz AN-124 Rusłana, przyleciały jednorazowe wyroby medyczne i środki ochrony, m.in.: kombinezony, maseczki oraz fartuchy chirurgiczne. Oba transporty to efekt mostu powietrznego, stworzonego przez operatora logistycznego GEFCO dla spółki ZARYS, specjalizującej się w dostawie sprzętu medycznego dla szpitali w Polsce.

Jesienna fala zachorowań na koronawirusa zwiększyła zapotrzebowanie na produkty medyczne. Na pokładach dwóch samolotów transportowych znalazł się towar, który wypełniłby trzydzieści TIR-ów.

- Od początku najważniejsze było stworzenie solidnego i niezawodnego "mostu powietrznego" między Chinami a Polską. Ze względu na dużą ilość towaru konieczne było wyczarterowanie dwóch olbrzymich maszyn i rozdzielenie transportu między dwa lotniska, ponieważ jedno nie mogłoby przyjąć przeładunku takiego wolumenu towaru. Kluczowymi elementami były zarówno sprawne zarządzanie frachtami lotniczymi, jak i niezawodna obsługa celna i tzw. "ostatnia mila", czyli transport drogowy środków medycznych z lotnisk w Rzeszowie i Katowicach do magazynów ZARYS w Zabrzu - tłumaczy Marek MIKOS z GEFCO Forwarding Polska.

Jumbo Jet, czyli Boeing 747-400F, wyleciał z Wuhan i wylądował na lotnisku Katowice-Pyrzowice 25 września. Jego ładunek to 600 m sześc. towaru medycznego. AN-124 Rusłan przyleciał z Shanghai Pudong i wylądował 26 września na lotnisku Rzeszów-Jasionka, mając na pokładzie 700 m sześc. ładunku.

- Czas pandemii pokazał wielu firmom, jak szybko i dokładnie należy reagować na zmiany, mając na uwadze bezpieczeństwo zdrowia i życia pracowników oraz klientów. Najnowsza dostawa sprzętu medycznego z Chin zasili polskie placówki medyczne i jest kolejnym, świetnym przykładem kooperacji z naszym partnerem logistycznym GEFCO, któremu dziękuję za sprawną i profesjonalną współpracę - powiedział Paweł Ossowski, prezes ZARYS International Group.

Firma GEFCO zorganizowała wiele innych ważnych transportów w czasie epidemii koronawirusa. Operator przetransportował m.in. 500 ton części motoryzacyjnych do Francji jednym z pierwszych pełnych składów kolejowych, które wyruszyły z Wuhan po wybuchu światowego kryzysu COVID-19. Innym przykładem są dostawy tysięcy łóżek medycznych do szpitali i klinik w Europie oraz dostawy środków medycznych, w tym testów na obecność koronawirusa Covid-19, dla klientów z branży farmaceutycznej.

Źródło: GEFCO

O transporcie w czasie epidemii koronawirusa czytaj także:
- COVID, szczepionki i logistyka - raport DHL
- Bezpieczna kolej w dobie koronawirusa
- Pociąg blokowy GEFCO z Wuhan do Francji

Ostatnio zmieniany w środa, 21 październik 2020 11:09
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe