Zaloguj się

Green Your Fleet - nowa platforma dla zrównoważonego rozwoju

  •  oprac. IW
  • Kategoria: Logistyka

Webfleet Solutions wprowadza na rynek platformę Green Your Fleet, która pozwala na oszacowanie generowanego przez flotę poziomu emisji CO2 oraz kompensację swojego śladu węglowego poprzez wsparcie organizacji Justdiggit.

Webfleet Solutions to europejski dostawca rozwiązań telematycznych, należący do grupy Bridgestone. Firma, wraz z Justdiggit - międzynarodową organizacją pozarządową z Holandii zajmującą się rekultywacją terenów w Afryce - uruchomiła platformę Green Your Fleet. Platforma pozwala klientom obliczyć szacunkową roczną emisję CO2, biorąc pod uwagę wielkość floty i rodzaj używanych pojazdów. Opracowany przez Webfleet Solutions kalkulator wykorzystuje dane z oprogramowania do zarządzania flotą Webfleet, uwzględniając m.in. średnie zużycia paliwa i przebiegi. Ponadto narzędzie podaje wartości kwotowe niezbędne, by zrównoważyć emisję floty. Kalkulacja oparta jest na obliczeniach Justdiggit, które obejmują orientacyjne średnie koszty redukcji jednej tony CO2 przez zazielenianie terenów w Tanzanii. Klienci mogą zdecydować o dołączeniu do programu poprzez wsparcie Justdiggit, a tym samym o działaniach na rzecz ochrony klimatu, przyrody i ludzi. Platforma Green Your Fleet bardzo konkretnie przedstawia skalę wsparcia, pokazując ile m kw. zostanie zrekultywowanych, ile wody zostanie zaoszczędzone oraz w jaki sposób poprawi się życie lokalnych społeczności.

- Bardzo się cieszymy, że możemy uruchomić Green Your Fleet z naszym partnerem - Webfleet Solutions. Ta wyjątkowa platforma inspiruje i angażuje firmy do przyłączenia się do nas i tym samym do uczestnictwa w rewolucji polegającej na ponownym zazielenianiu świata, niezbędnej do obniżenia temperatury naszej planety - powiedział Wessel Koning, dyrektor ds. rozwoju biznesu i partnerstwa w Justdiggit. - Dzięki temu nowemu, prostemu narzędziu, firmy mogą dosłownie w ciągu jednej minuty zobaczyć, co jest potrzebne, aby zrównoważyć swoją emisję dwutlenku węgla, a zarazem wesprzeć przyrodę i ludzi w Tanzanii.

- Wiemy, że zarówno dla wielu naszych klientów, jak i dla naszej firmy, zrównoważony rozwój jest najwyższym priorytetem. Nasze rozwiązanie do zarządzania flotą pojazdów Webfleet już teraz pomaga im zmniejszyć zużycie paliwa i emisję dwutlenku węgla nawet o 25%. Platforma Green Your Fleet daje dodatkową możliwość dalszego wsparcia, poprzez uczestnictwo w zazielenianiu terenów w Afryce wraz z naszym zaufanym partnerem - Justdiggit - podkreśla Thomas Schmidt, dyrektor zarządzający Bridgestone Mobility Solutions oraz CEO w Webfleet Solutions.

Dzięki współpracy z Justdiggit firma Webfleet Solutions zainwestowała do tej pory w ponowne zazielenianie obszaru w Tanzanii cztery razy większego niż centrum Amsterdamu, a emisja 51.800 ton CO2 została zneutralizowana poprzez posadzenie ponad 130.000 drzew. Inicjatywa ta nie tylko usuwa z powietrza CO2, ale również pozytywnie wpływa na źródła utrzymania ponad 18.000 osób, oszczędza 700 mln litrów wody rocznie i przywraca bioróżnorodność.

Źródło: Webfleet Solutions

Na temat zmniejszania emisji CO2 w transporcie czytaj także:
- DB Schenker dla ekologicznej logistyki miejskiej w Oslo
- Mercedes-Benz i Amazon w jednym szeregu dla ochrony klimatu
- UK Greetings w programie Kuehne+Nagel Net Zero Carbon

Ostatnio zmieniany w środa, 21 październik 2020 11:13
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe