Zaloguj się

GLS rozszerza sieć operacyjną

  •  oprac. IW
  • Kategoria: Logistyka
GLS rozszerza sieć operacyjną Fot. GLS Poland

Firma kurierska GLS uruchomiła trzy nowe filie - pod Starogardem Gdańskim, na północ od Warszawy w miejscowości Różan koło Ostrołęki oraz w Wodzisławiu Śląskim. Inwestycja w infrastrukturę bazową spowodowana jest rosnącym woluminem przesyłek i dynamicznym rozwojem e-commerce.

- Lokalizacje zostały wybrane po starannej analizie. Gęsta sieć operacyjna pozwala stale usprawniać proces doręczeń i odbioru. Zależy nam na tym, by być "bliżej" klientów i sukcesywnie wzbogacać wachlarz opcji dostępnych na ostatniej mili. W kontekście rozwoju branży e-commerce jest to strategicznie ważny element nowoczesnych, czyli elastycznych usług kurierskich - mówi Małgorzata Markowska, marketing manager GLS Poland.

Już działa filia w Rywałdzie koło Starogardu Gdańskiego. Znajduje się w pobliżu węzła drogi krajowej 22 z autostradą A1. Oddział obsługuje okolice: Malborka, Tczewa, Skwierzyny czy Elbląga, odciążając filię w Straszynie pod Gdańskiem. Obiekt o przepustowości około 3,5 tys. przesyłek dziennie posiada 18 bram kurierskich. Pod koniec października ruszy filia w Różanie, około 100 km na północ od Warszawy. Zlokalizowana jest w centralnym punkcie między filiami GLS w: Warszawie, Białymstoku, Olsztynie, Ełku, Brodnicy i Płocku. Obiekt o powierzchni ponad 1400 m kw. został wyposażony w 31 bram kurierskich i docelowo może obsłużyć około 6000 paczek dziennie.

- Kurierzy z oddziału w Różanie będą obsługiwali: Ostrołękę, Łomżę, Przasnysz, Ciechanów i Ostrów Mazowiecką. Filia znajduje się na skrzyżowaniu dróg krajowych DK60 i DK61, z dogodnym dojazdem do tych miejscowości. Poza tym, dzięki drodze S8, Różan jest bardzo dobrze skomunikowany z naszą regionalną sortownią w Wypędach pod Warszawą - mówi Artur Antos, dyrektor operacyjny Regionu Wschód GLS Poland.

Na początku listopada ruszy filia w Wodzisławiu Śląskim - w południowej części województwa śląskiego. Obiekt o powierzchni blisko 1000 m kw., będzie dysponować 30 bramami kurierskimi i obsługiwać na razie około 4500 przesyłek dziennie. Przejmie część tras oddziałów w Czeladzi, Bielsku-Białej, a później odciąży też filię w Opolu. Z Wodzisławia kurierzy dotrą do Raciborza, Rybnika, Żor, Jastrzębia-Zdroju, a nawet w okolice Kędzierzyna-Koźla.

- Początkowo planowaliśmy tu tylko punkt przeładunkowy, jednak potencjał tego obszaru, zwłaszcza liczba działających tu firm, a także możliwości optymalizacji kosztów operacyjnych, przekonały nas do otwarcia regularnej filii. Dodatkowo obiekt w Wodzisławiu Śląskim można rozbudować o kolejne 20 bram kurierskich w najbliższych latach - twierdzi Michał Dojcz, dyrektor operacyjny Regionu Południe.

W tym roku znacznie rozbudowana została również filia GLS w Poznaniu. Ma ona teraz 158 bram kurierskich, a więc prawie dwa razy więcej niż przed modernizacją. Zwiększyła się liczba wahadłowych bram załadunkowych i rozładunkowych. Poznańska filia powiększyła powierzchnię o około 50%. Może obsłużyć teraz dwa razy więcej paczek i prawdopodobnie w przyszłości przejmie funkcję samodzielnej sortowni regionalnej.

- Systematycznie rozbudowujemy naszą infrastrukturę bazową i optymalizujemy trasy transportu liniowego, zwiększając przepustowość sieci. Dostosowujemy się w ten sposób do rosnącego strumienia paczek zarówno w ruchu krajowym, jak i transgranicznym - dodaje Małgorzata Markowska.

Źródło: GLS Poland

O inwestycjach firm kurierskich czytaj także:
- Druga sortownia centralna InPost w Mszczonowie
- Poczta Polska stawia automaty paczkowe
- InPost inwestuje we flotę elektryków

Ostatnio zmieniany w środa, 21 październik 2020 14:26
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe