Zaloguj się

W Dubaju powstaje największy na świecie hub cargo przeznaczony do globalnej dystrybucji szczepionki przeciwko COVID-19

  •  oprac. IW
  • Kategoria: Logistyka
W Dubaju powstaje największy na świecie hub cargo przeznaczony do globalnej dystrybucji szczepionki przeciwko COVID-19 Fot. Emirates SkyCargo

Naukowcy pracują nad szczepionką przeciwko koronawirusowi, a logistycy zwiększają swoją gotowość do jej dystrybucji. W Dubaju powstaje pierwszy na świecie port lotniczy dedykowany szczepionce przeciwko COVID-19. Emirates SkyCentral DWC będzie służył jako wyspecjalizowane centrum do przechowywania i dystrybucji szczepionki w łańcuchu chłodniczym.

Hub w Dubaju umożliwi przewoźnikowi loty do fabryk na całym świecie, przechowywanie i przygotowywanie przesyłek do dystrybucji regionalnej i globalnej. Emirates SkyCentral DWC ma ponad 4000 m kw. powierzchni magazynowej w kontrolowanej temperaturze z certyfikatem GDP. Szacuje się, że placówka może pomieścić około 10 mln fiolek szczepionek w temperaturze 2-8 stopni Celsjusza. Najnowocześniejszą infrastrukturę Emirates SkyCentral DWC uzupełnia jedna z największych na świecie flot Cool Dollys, które pomagają chronić ładunki wrażliwe na temperaturę podczas tranzytu między samolotem a terminalem cargo. Dostępność dużej liczby doków dla samochodów ciężarowych z kontrolowaną temperaturą oraz bliskość terminala do bram parkingowych dla samolotów zapewni sprawne odprawy ładunków przeznaczonych do dalszej dystrybucji. Oprócz chłodni Emirates SkyCargo będzie również oferować strefy umożliwiające mrożenie i przepakowywanie szczepionek do globalnej dystrybucji dla swoich klientów. Utworzono także specjalny zespół, który obsłuży dużą liczbę wniosków i transgranicznych transakcji po wprowadzeniu szczepionki na rynek.
Emirates SkyCargo ma ogromne doświadczenie w transporcie produktów farmaceutycznych i szczepionek dla światowych producentów. Od 2016 r. firma znacznie zainwestowała w swoje możliwości transportu leków wrażliwych na temperaturę. Przewoźnik wprowadził wyspecjalizowany produkt - Emirates Pharma oraz opracował dedykowaną infrastrukturę farmaceutyczną z certyfikatem GDP zarówno w Dubaju, jak i w głównych punktach początkowych i docelowych w ramach korytarzy farmaceutycznych, które obecnie obejmują ponad 30 miast. Firma przewiozła ponad ćwierć miliona ton ładunków farmaceutycznych w ciągu ostatnich czterech lat. Flota nowoczesnych i wydajnych samolotów szerokokadłubowych, sieć obejmująca ponad 130 kierunków na sześciu kontynentach oraz strategiczne położenie geograficzne Dubaju pozwolą Emirates SkyCargo uporać się z dostawą szczepionek z zakładów produkcyjnych do ośrodków szczepień na całym świecie, wykorzystując loty regularne i pasażerskie.

- Dubaj jest dobrze przygotowany, by posłużyć jako centrum dystrybucji szczepionek przeciwko COVID-19 na resztę świata. Mamy infrastrukturę, połączenia logistyczne i dobre położenie geograficzne. Rynki reprezentujące ponad 2/3 światowej populacji znajdują się w promieniu 8 godzin lotu od Dubaju. Poczynione przez lata inwestycje w transport wrażliwych na temperaturę farmaceutyków sprawiły, że Emirates SkyCargo i Dubaj to preferowany punkt tranzytowy dla cennych ładunków wśród największych, globalnych klientów branży farmaceutycznej. Utworzenie dedykowanego centrum operacyjnego dla szczepionek przeciwko COVID-19 to kluczowy projekt, który wykorzystuje naszą sieć, zasięg i kompetencje, możemy w ten sposób pozytywnie wpływać na życie ludzi na całym świecie - mówi szejk Ahmed bin Saeed Al Maktoum, prezes zarządu Emirates.

Źródło: Emirates SkyCargo

O logistyce w czasie epidemii koronawirusa czytaj także:
- Ogromny transport lotniczy środków medycznych z Chin pod egidą GEFCO
- COVID, szczepionki i logistyka - raport DHL
- Pociąg blokowy GEFCO z Wuhan do Francji

Ostatnio zmieniany w poniedziałek, 26 październik 2020 11:50
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe