Zaloguj się

CityLogin - ekologiczna logistyka miejska FM Logistic

  •  oprac. IW
  • Kategoria: Logistyka
CityLogin - ekologiczna logistyka miejska FM Logistic Fot. FM Logistic

CityLogin to projekt, którego celem jest minimalizowanie wpływu na środowisko naturalne. Koncepcja FM Logistic polega na lokalizowaniu magazynów na obrzeżach dużych aglomeracji z dala od centrum miast oraz wykorzystywaniu niskoemisyjnych pojazdów, m.in. zasilanych energią elektryczną lub gazem ziemnym. CityLogin otworzył niedawno już drugie centrum dystrybucyjne w Hiszpanii.

CityLogin to przykład zaangażowania firmy w rozwój innowacji i działania na rzecz środowiska naturalnego. Wprowadzenie takiego systemu wiąże się również ze zwiększeniem wydajności, a tym samym ze wzrostem przychodów z działalności transportowej. FM Logistic w Hiszpanii odnotował wzrost przychodów o 20% w ostatnim roku podatkowym zakończonym w marcu 2020 roku.
Nowy obiekt położony w San Fernando de Henares, w pobliżu Madrytu, przeznaczony jest do obsługi dostaw ostatniego kilometra dla wiodącego klienta detalicznego. Centrum o powierzchni 7500 m kw. zatrudnia blisko 30 pracowników oraz 40 kierowców. W Polsce rozwiązania CityLogin oferuje platforma w Błoniu, która dysponuje pojazdem Nissan e-NV200, wyposażonym przez Gruau w klimatyzowaną zabudowę przystosowaną do przewozu towarów wrażliwych na zmiany temperatury. Samochód użytkowany jest od września 2017 r. i dystrybuuje towary dla klientów z branży farmaceutycznej i kosmetycznej.
FM Logistic wykorzystuje obecnie już 10 takich samochodów, m.in. w: Rzymie, Mediolanie, Turynie i Florencji. Tylko w Rzymie dostarczono ponad 62 000 paczek, znacznie zmniejszając emisję CO2. Rozwiązanie testowane jest również w: Czechach, Hiszpanii, Rosji i we Francji.

- Elektromobilność to zdecydowanie jeden z ważniejszych trendów tego roku i kolejnych lat. Ma on wiele zalet, ale najważniejsze z punktu widzenia biznesu to niski koszt paliwa, a od strony zrównoważonego rozwoju zerowa produkcja spalin - mówi Magdalena Lubańska-Wiśniewska, Domestic Transport Director CE, FM Logistic CE. - Dla FM Logistic troska o środowisko naturalne jest bardzo istotna, dlatego testujemy szereg rozwiązań, które ograniczają szkodliwy wpływ działalności na przyrodę nie tylko w transporcie. Są to również rozwiązania fotowoltaiczne czy specjalne procesy do odzyskiwania wody w magazynach.

Źródło: FM Logistic

O ekologistyce czytaj także:
- InPost inwestuje we flotę elektryków
- OD NOWA, czyli pilotażowa gospodarka obiegu zamkniętego dla marki Żabki
- W Ciechanowie odpady segregują inteligentne pojemniki
- Podwójne EKO w Prologis - ekologia i ekonomia

 

O logistyce miejskiej pisaliśmy więcej w czasopiśmie Logistyka 5/2019.
E-wydanie czasopisma jest dostępne w naszej ofercie!

Ostatnio zmieniany w wtorek, 27 październik 2020 11:28
Zaloguj się by skomentować