Zaloguj się

PKN ORLEN wykorzysta sztuczną inteligencję do identyfikacji pojazdów

PKN ORLEN wykorzysta sztuczną inteligencję do identyfikacji pojazdów Fot. PKN ORLEN

Koncern podpisał umowę z kontrahentem wyłonionym w programie GovTech. Start-up Veturai przeprowadzi pilotaż i wdrożenie systemu automatycznej identyfikacji pojazdów tankowanych na stacjach paliw PKN ORLEN.

Veturai specjalizuje się we wdrażaniu rozwiązań opartych o sztuczną inteligencję oraz wizję komputerową. W ramach nawiązanej współpracy z PKN ORLEN firma będzie odpowiedzialna za przeprowadzenie pilotażu i wdrożenie mechanizmu automatycznej identyfikacji pojazdu, który będzie wsparciem dla istniejącego systemu obsługi transakcji poprzez aplikację mFlota. Nowa funkcjonalność uprości i zautomatyzuje dotychczasowy sposób weryfikacji tankowanych pojazdów. Identyfikacja będzie polegała na skanowaniu specjalnie zaprojektowanych znaczników holograficznych umieszczonych na szybie pojazdów, które w połączeniu z modelem samouczących się algorytmów zweryfikują cechy pojazdów przypisanych do kart flotowych.

- Od lat pozostajemy branżowym liderem rozwiązań mobilnych. Jako pierwsi na polskim rynku wdrożyliśmy aplikację pozwalającą klientom biznesowym na łatwe i przejrzyste zarządzanie transakcjami flotowymi. Sukcesem, szczególnie w dzisiejszych realiach i zmianach zachowań związanych z epidemią, okazała się uruchomiona aplikacja mobilna, pozwalająca klientom indywidualnym na dokonywanie płatności bezpośrednio przy dystrybutorze. Wierzymy, że udział w programie GovTech i rozpoczęcie współpracy z firmą Veturai pozwoli na dalszy rozwój innowacyjnych technologii i zwiększy satysfakcję i bezpieczeństwo naszych klientów - powiedziała Patrycja Panasiuk, dyrektor Biura Innowacji PKN ORLEN.

Firma Veturai została wyłoniona podczas otwartego konkursu realizowanego w ramach Programu Govtech Polska. 50 podmiotów, ze stu zgłoszonych uczestników, przygotowało ofertę z propozycją odpowiedzi na wyzwanie PKN ORLEN. Program GovTech Polska wykorzystuje formułę konkursową, która jest alternatywą dla tradycyjnego postępowania przetargowego. Jego celem jest usprawnienie dialogu między sektorem publicznym a innowatorami: przedsiębiorcami MŚP, start-upami, środowiskiem naukowym oraz samymi obywatelami, aby umożliwić administracji publicznej oraz spółkom Skarbu Państwa dostęp do najnowszych technologii.

Źródło: PKN ORLEN

O sztucznej inteligencji czytaj także:
- Smart parkingi T-Mobile dla Wrocławia
- W Ciechanowie odpady segregują inteligentne pojemniki
- Innowacyjny projekt InSecTT dla bezpiecznej żeglugi

Ostatnio zmieniany w poniedziałek, 26 październik 2020 14:31
Zaloguj się by skomentować