Zaloguj się

CHEP optymalizuje łańcuchy dostaw Auchan

  •  oprac. IW
  • Kategoria: Logistyka
CHEP optymalizuje łańcuchy dostaw Auchan Fot. CHEP

CHEP, jako pierwszy dostawca usług poolingowych w Polsce, zanalizował łańcuch dostaw jednej z największych sieci hipermarketów w Polsce - Auchan. Badanie wykazało, że wykorzystanie niebieskich palet w magazynach skraca i upraszcza procesy magazynowe.

CHEP zastosował w Auchan, opracowane i sprawdzone na światowych rynkach, narzędzia do analizy efektywności łańcucha dostaw. Badaniu poddano każdy etap łańcucha dostaw Auchan - od produkcji po dostarczenie produktów do sklepu. Jego wyniki wskazują, że zastąpienie białej palety plastikową paletą CHEP skraca czas przyjęcia dostawy o 39 proc., zwiększa efektywność procesów sklepowych o 64 proc. oraz eliminuje zbędne procesy w operacjach magazynowych, takie jak: kontrola palet, obrót kwitami paletowymi czy zwrot palet do dostawców.

- Wdrażamy różnorodne narzędzia - od analiz end-to-end poprzez przygotowanie wirtualnych koncepcji nowych rozwiązań. Wykorzystując naszą wiedzę i nowoczesne technologie, jak wirtualny sklep, przybliżamy wartości, jakie nasze rozwiązania dostarczają dla różnych kategorii produktowych i w różnych formatach sprzedażowych. Korzystając z tych doświadczeń, możemy jeszcze lepiej i efektywniej odpowiadać na zmieniające się potrzeby klientów - mówi Jacek Sałaciński, Retail Key Account Manager w firmie CHEP.

Auchan łączy tradycyjne formy z alternatywnymi ścieżkami zakupowymi, jak: model drive, ścieżki internetowe, sklepy autonomiczne czy możliwość szybkiej dostawy zakupów do domu.

- Innowacyjne podejście wymaga wzmocnienia współpracy z doświadczonym partnerem, takim jak CHEP. Współpraca z CHEP umożliwiła nam dostęp do niezbędnych narzędzi oraz wiedzy pozwalającej na optymalizację procesów logistycznych - mówi Ewelina Orska, kontroler zarządzania supply chain i logistyki w Auchan.

Źródło: CHEP

O poolingu czytaj także:
- Efektywne łańcuchy dostaw
- Pierwsza mila w Kargowej - CHEP i Nestle Polska wprowadzają nowe rozwiązanie poolingowe

Ostatnio zmieniany w środa, 28 październik 2020 12:27
Zaloguj się by skomentować