Zaloguj się

Nowy numer czasopisma LOGISTYKA: "Ostatnia mila w e-commerce"

Najnowsze badania Last Mile Experts wskazują jednoznacznie, że polski rynek KEP należy do najszybciej rozwijających się w całej Europie. Już poprzedni rok zakończył się ponad 17% wzrostem liczby obsłużonych przesyłek (581 mln) w stosunku do roku 2018 (471 mln), a wszelkie znaki na niebie i ziemi zapowiadają, że rok 2020 będzie pod tym względem rekordowy. Szacuje się, że do końca grudnia br. branża kurierska obsłuży 716 milionów przesyłek, co oznacza aż 23% wzrost ich liczby.

Skąd bierze się ta lawina paczek do obsłużenia? Bezpośredni wpływ na dynamicznie rosnącą liczbę przesyłek kurierskich ma gwałtowny rozwój e-commerce. W Polsce w całym 2020 r. sprzedaż w Sieci wzrośnie o 30%, osiągając wartość 15 miliardów euro. Z pewnością do tak dobrego wyniku przyczynił się - paradoksalnie - ogólnoświatowy kryzys spowodowany pandemią koronawirusa i wywołana nim konieczność przeniesienia swoich biznesów do sieci, przed jaką stanęło wielu przedsiębiorców.
Pozytywny wpływ na rozwój e-handlu miała także popularyzacja usług out-of-home delivery (dostaw poza miejsce zamieszkania): rozwój punktów odbioru i nadań przesyłek, rozwój systemu click & collect i coraz gęstsza sieć automatów paczkowych (sam InPost ma ich już 9.000!). Ostatnia mila jest jednym z najważniejszych elementów w logistycznym łańcuchu dostaw. Ale jest też bardzo kosztowna i delikatna w swojej strukturze. Nieoczekiwane wyzwania i komplikacje potrafią całkowicie zaburzyć płynność dostaw przesyłek do klientów, co w dzisiejszym, niezwykle konkurencyjnym świecie, może stanowić o "być albo nie być" przedsiębiorcy.

 

Wyzwania ostatniej mili w e-commerce to jeden z głównych tematów, jakiemu poświęciliśmy najnowszy numer czasopisma Logistyka. Ale przeczytacie w nim nie tylko o dostawach kurierskich, automatach paczkowych i zwrotach, ale także o sztucznej inteligencji analizującej zachowanie konsumentów, robotach produkujących ekologiczne opakowania na wymiar i o rosnącym znaczeniu podejścia H2H w miejsce B2B i B2C.

Czasopismo Logistyka dostępne jest w formie papierowej (prenumerata), ale także elektronicznej (ebook) - na smartfony, tablety, komputery.

Inspirującej lektury!

Więcej informacji o wydaniu:
- SPIS TREŚCI
- prenumerata papierowa
- prenumerata elektroniczna

Wydanie w formie ebooka udostępniane jest przez platformy:
- e-bit.edu.pl
- Virtualo
- ebookpoint

 

Ostatnio zmieniany w piątek, 30 październik 2020 15:52
Zaloguj się by skomentować