Zaloguj się

Budowa parku logistycznego Hillwood Oleśnica zakończona

  •  oprac. IW
  • Kategoria: Logistyka
Budowa parku logistycznego Hillwood Oleśnica zakończona Fot. Hillwood Polska

Nowa inwestycja Hillwood Polska na Dolnym Śląsku - park logistyczny Hillwood Oleśnica - ma pozwolenie na użytkowanie. Obiekt o powierzchni 53 tys. m kw. jest już w większości wynajęty.

Park znajduje się 30 km od Wrocławia i 3 km od centrum Oleśnicy, bezpośrednio przy węźle Oleśnica-Północ na drodze ekspresowej S8. Lokalizacja zapewnia więc dobry dojazd do Wrocławia i innych miast w centrum Polski. Ukończona inwestycja to hala magazynowa wysokiego składowania o wysokości 10 m. W budynku zamontowane zostało energooszczędne oświetlenie LED. Magazyn jest bezpieczny - posiada najwyższy standard odporności ogniowej - powyżej 4000 MJ/m kw. i całodobowy monitoring. Budynek przystosowany jest również do lekkiej produkcji. Na terenie inwestycji znajduje się duży i wygodny parking, a w odległości 100 m od budynku usytuowany jest przystanek komunikacji publicznej.
Nowy obiekt cieszy się dużym zainteresowaniem i jest już w większości wynajęty. Wolnej powierzchni pozostało nieco ponad 9,5 tys. m kw. Jednym z najemców jest firma z branży e-commerce - mirjan24.pl. Działający w całej Europie producent i sprzedawca mebli wynajął w Oleśnicy ponad 22 000 m kw. powierzchni magazynowej oraz około 600 m kw. powierzchni biurowej.

- Oleśnica jest nową i bardzo perspektywiczną lokalizacją na magazynowej mapie Dolnego Śląska. Dzięki rozwiniętej infrastrukturze drogowej i technicznej od samego początku park logistyczny Hillwood Oleśnica cieszy się zainteresowaniem wśród najemców - szczególnie z branż: motoryzacyjnej, logistycznej oraz e-commerce. Duże znaczenie dla naszych partnerów biznesowych mają tutaj również bliskie sąsiedztwo Wrocławia oraz dobry dostęp do wykwalifikowanych pracowników - mówi Hubert Michalak, prezes zarządu Hillwood Polska.

Źródło: Hillwood Polska

O inwestycjach logistycznych czytaj także:
- Panattoni inwestuje w Polsce i w Europie
- Nowe centrum dystrybucyjne Lidla
- W Dubaju powstaje największy na świecie hub cargo przeznaczony do globalnej dystrybucji szczepionki przeciwko COVID-19
- GLS rozszerza sieć operacyjną

Ostatnio zmieniany w poniedziałek, 02 listopad 2020 13:06
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe