Zaloguj się

Ekologiczne ciągniki siodłowe IVECO S-WAY Natural Power dla E-LOGIS

Ekologiczne ciągniki siodłowe IVECO S-WAY Natural Power dla E-LOGIS Fot. IVECO

E-LOGIS, jako pierwsza firma w Polsce, tworzy flotę pojazdów do transportu dalekobieżnego, opartą wyłącznie na ciągnikach siodłowych zasilanych biopaliwem.

Specjalizująca się w transporcie dla branży papierniczej, automotive i e-commerce firma nabyła 20 ciągników siodłowych IVECO S-WAY Natural Power o mocy 460 KM wyposażonych w najnowocześniejszy układ napędowy, wykorzystujący jako paliwo skroplony gaz ziemny (Liquefied Natural Gas - LNG). Przewoźnik posiada obecnie 40 pojazdów w pełni zasilanych skroplonym gazem ziemnym. Rozwój stacji LNG w Polsce i w całej Europie pozwala firmie realizować każde zadanie transportowe. Ponadto firma zdecydowała się na budowę własnej stacji LNG.

- Z roku na rok obserwujemy coraz większe zapotrzebowanie na usługi spedycyjne, dlatego sukcesywnie powiększamy ich zakres. Obsługujemy różne rynki i korzystamy z nowoczesnych i zaawansowanych technologicznie pojazdów. Nasz zespół posiada gruntowną wiedzę, doświadczenie i zaangażowanie, dzięki czemu jesteśmy pewni najwyższej jakości realizowanych przez nas usług. Wybrana przez nas technologia LNG znacznie redukuje emisje szkodliwych gazów do atmosfery, przy jednoczesnym zachowaniu dotychczasowych osiągów, ekonomiki paliwowej oraz zasięgu eksploatacyjnego pojazdu. Jest to idealne rozwiązanie dla firmy E-LOGIS, która myśląc przyszłościowo, chce połączyć innowacyjność oraz ciągły rozwój z ochroną środowiska - powiedział Krzysztof Potok, prezes zarządu E-LOGIS.

Ciągniki IVECO S-WAY LNG zostały wyposażone w zbiorniki na skroplony gaz ziemny o pojemności 380 kg (1080 l). Takie rozwiązanie technologiczne doskonale sprawdzi się w usługach transportowych E-LOGIS, zapewniając zasięg pojazdów do 1600 km na jednym tankowaniu. Ciągniki posiadają również nowoczesną, automatyczną skrzynię biegów HI-TRONIX i systemy wspomagające HI-CRUISE, Eco-Roll i Retarder. Wszystkie pojazdy S-WAY LNG odebrane przez E-LOGIS posiadają dodatkowe wyposażenie: ogrzewanie postojowe cieczowe 4Kw zasilane ON, wskaźnik obciążenia osi na wyświetlaczu, układ wentylacji z klimatyzacją automatyczną, zespół multimedialny z ekranem dotykowym i nawigacją, dwa dodatkowe schowki dostępne od zewnątrz pojazdu, pneumatyczny fotel kierowcy i pasażera, mechaniczne zamknięcie kabiny od wewnątrz.

- Nasza firma, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów oraz najbliższego otoczenia, postanowiła w trosce o środowisko stworzyć, jedną z pierwszych w Polsce, flotę w pełni bazującą na pojazdach ekologicznych napędzanych biopaliwem LNG. Rozszerzamy nasz tabor o kolejne ciągniki IVECO, zasilane skroplonym gazem ziemnym. IVECO S-WAY LNG pozwolą na ograniczenie o 90% emisji dwutlenku azotu i o 99% cząstek stałych - jest to imponujący wynik. Ponadto pozwolą znacznie obniżyć koszty eksploatacyjne i koszty paliwa. Zwolnienie z opłat drogowych na terenie Niemiec dla pojazdów LNG przyczyni się również do ekonomicznego rozwoju naszego biznesu. Pojazdy S-WAY oferują nowoczesną i dużą kabinę, bogate wyposażenie oraz znaczne zasięgi na jednym tankowaniu, dzięki dużym zbiornikom paliwa. Nasza firma planuje dalszy rozwój w kierunku zrównoważonego transportu, dlatego planujemy kolejne zamówienia i prowadzimy zaawansowane rozmowy z marką IVECO - twierdzi Krzysztof Potok.

Kierowcy E-LOGIS zostali przeszkoleni przez trenera Akademii Jazdy IVECO. Zapoznali się m.in. z techniką ekonomicznej jazdy oraz obsługą systemu IVECO HI-CRUISE GPS, posiadającego zintegrowane funkcje wspomagające prowadzenie pojazdu, takie jak Eco-Roll oraz przewidujące sterowanie zmianą biegów i tempomatem. Nowoczesny system komunikacji IVECO S-WAY pozwoli kierowcom zmaksymalizować dyspozycyjność i wydajność pojazdu dzięki wykorzystaniu usługi pomocy zdalnej oraz bezprzewodowej aktualizacji oprogramowania i diagnostyki. Pomoc zdalna polega na interwencji Control Room IVECO w momencie, gdy system wykryje potencjalne usterki, które mogą wystąpić w niedalekiej przyszłości. System poinformuje też kierowcę o konieczności wizyty w serwisie. To pozwoli uniknąć nieplanowanych postojów. IVECO S-WAY LNG objęte są kontraktem serwisowym IVECO 3XL Life obejmującym okres 60 miesięcy i roczny przebieg 160.000 km.

Źródło: IVECO

O ekologicznym transporcie czytaj także:
- DB Schenker dla ekologicznej logistyki miejskiej w Oslo
- LNG - tania i czysta przyszłość transportu ciężkiego
- DACHSER sprawdza alternatywne rozwiązania transportowe
- Daimler przyspiesza i prezentuje koncepcyjną ciężarówkę z napędem na ogniwa wodorowe

Ostatnio zmieniany w wtorek, 03 listopad 2020 12:12
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe