Zaloguj się

Selsey w City Logistics Wrocław I

  •  oprac. IW
  • Kategoria: Logistyka
Selsey w City Logistics Wrocław I Fot. Panattoni

Panattoni wynajął 11 500 m kw. w City Logistics Wrocław I firmie Selsey, działającej na rynku e-commerce w branży meblarskiej.

Selsey zajmuje się sprzedażą internetową mebli i artykułów dekoracyjnych. Polska firma dostarcza swoje towary do dziesięciu krajów w Europie, m.in. do Niemiec, Belgii, Rumunii, Włoch i dynamicznie się rozwija. Świadczy o tym zajęcie 23. miejsca wśród firm z branży e-commerce w zestawieniu Finacial Times 1000: Europe’s Fastest Growing Companies 2020.

- Potrzebowaliśmy nowoczesnej przestrzeni magazynowej do zmiany dotychczasowej infrastruktury i logistyki - mówi Mirosław Mikołajczak, CEO Selsey.pl. - Rozwijamy się szybko i współpracę z Panattoni traktujemy jako odpowiedź nie tylko na nasze potrzeby, ale także oczekiwania klientów. Wierzymy, że dzięki temu znacznie przyśpieszymy realizację zamówień i uzyskamy miejsce na rozwój nowych kategorii produktowych, takich jak ogród czy produktów o mniejszych gabarytach, w które inwestujemy.

Magazyn ma bardzo dobrą lokalizację, co było kluczowym argumentem w wyborze najemcy. City Logistics Wrocław I znajduje się w pobliżu Autostradowej Obwodnicy Wrocławia oraz 2 km od Autostrady A4, łączącej granicę południowo-wschodnią i południowo-zachodnią z Niemcami. 13 km od kompleksu znajduje się port lotniczy. Odległość tylko 8 km od centrum Wrocławia pozwoli pracownikom łatwo dotrzeć do obiektu komunikacją miejską.
Firma Selsey wynajęła we Wrocławiu 10 971 m kw. powierzchni magazynowej i około 500 m kw powierzchni biurowej. W obiekcie zastosowano wiele rozwiązań ekologicznych, takich jak oświetlenie LED czy stacje ładowania samochodów elektrycznych. Budynek przejdzie certyfikację BREEAM na poziomie Very Good.
Udział handlu elektronicznego w sprzedaży mebli dynamicznie rośnie zarówno w Polsce, jak i na świecie. Według prognoz PKO Banku Polskiego z lipca br. udział e-commerce’u w przychodach wzrośnie z 7,7 proc w 2019 roku do 12,3 proc. w 2023. Eksport mebli z Polski wzrósł w latach 2015 - 2019 z 9,85 mld euro do 13,12 mld euro.

- To pokazuje jak doskonale przewidziała kierunek rynku firma Selsey, która stale się rozwija i bardzo nas cieszy, że możemy do tego rozwoju dołożyć swoją cegiełkę. W City Logistics Wrocław I spotkali się dwaj eksperci w dziedzinie e-commerce’u i doświadczenie obu stron musi zaprocentować - twierdzi Damian Kowalczyk, Development Director z Panattoni.

Źródło: Panattoni

O inwestycjach logistycznych czytaj także:
- Budowa parku logistycznego Hillwood Oleśnica zakończona
- Panattoni inwestuje w Polsce i w Europie
- Nowe centrum dystrybucyjne Lidla

Ostatnio zmieniany w wtorek, 03 listopad 2020 13:30
Zaloguj się by skomentować