Zaloguj się

Kooperacja DACHSER i Fraunhofer IML na rzecz innowacji

  •  oprac. IW
  • Kategoria: Logistyka
Kooperacja DACHSER i Fraunhofer IML na rzecz innowacji Fot. DACHSER

Instytut Przepływu Materiałów i Logistyki Fraunhofera oraz DACHSER będą kontynuować współpracę w ramach DACHSER Enterprise Lab przez kolejne trzy lata. Celem partnerstwa są badania, które mogą przynieść firmie DACHSER praktyczne korzyści.

- Cieszymy się, że DACHSER kontynuuje współpracę z Fraunhofer IML. Nasze dotychczasowe wyniki oraz kontrakt na kolejne 3 lata pokazują, jak ważne są te badania dla logistyki i zarządzania łańcuchem dostaw - mówi Prof. Michael ten Hompel, Managing Director of Fraunhofer IML.

Projekty badawczo-rozwojowe obejmą następujące obszary: technologie cyfrowe, jak nauka o danych i sztuczna inteligencja (AI); systemy lokalizacji w czasie rzeczywistym (RTLS); 5G; Internet rzeczy (IoT); pojazdy autonomiczne oraz systemy magazynowe.

- Pierwszym krokiem współpracy badawczej w ramach DACHSER Enterprise Lab jest dokładne zrozumienie nowych technologii i ich potencjału dla logistyki. Następnie, bazując na tym, rozwijamy prototypy i koncepcje, które dodają namacalną korzyść dla firmy oraz naszych klientów, przekształcając je w innowacje - wyjaśnia Stefan Hohm, Corporate Director Corporate Solutions, Research & Development w DACHSER, który w 2021 r. stanie na czele nowo utworzonej jednostki - IT & Development executive unit. - Nasza dotychczasowa wspólna praca pokazała, że jesteśmy w stanie na podstawie wyników badań z DACHSER Enterprise Lab tworzyć zupełnie nowe procesy i usługi dla całej logistycznej sieci.

Partnerstwo pomiędzy DACHSER a Fraunhofer IML trwa od października 2017 roku. Eksperci operatora logistycznego i naukowcy z instytutu badawczego pracują razem w mieszanych zespołach laboratoryjnych.

- Jesteśmy szczególnie dumni, że zespoły laboratoryjnie kontynuowały efektywną pracę mimo restrykcji wynikających z pandemii koronawirusa. Oczywiście takie wsparcie techniczne jak wideokonferencje oraz inne narzędzia do współpracy były bardzo pomocne, jednak to przede wszystkim wyjątkowe zaangażowanie i motywacja wszystkich pracujących w DACHSER Enterprise Lab są kluczem do udanych badań w tych trudnych czasach - podsumowuje Hompel.

Źródło: DACHSER

O innowacyjności czytaj także:
- Polski oddział ID Logistics zwycięzcą "King of Innovation"
- Projekt m2 - innowacyjny wagon towarowy
- Innowacyjny środek transportu - Hyperloop jako odpowiedź na współczesne problemy komunikacyjne
- Wizja przyszłości 2040

Ostatnio zmieniany w środa, 04 listopad 2020 15:20
Zaloguj się by skomentować