Zaloguj się

Światowy finał zawodów Global Challenge SCM - The Fresh Connection 2020

Światowy finał zawodów Global Challenge SCM - The Fresh Connection 2020 Fot. Pixabay

Tegoroczna rywalizacja o tytuł Mistrza Świata GC SCM TFC 2020 zostanie rozegrana zdalnie. Pozwoliło to zwiększyć liczbę drużyn dopuszczonych do finału. Z naszego kraju, oprócz Mistrzów Polski, reprezentantów firmy Avon Operations Polska, weźmie udział drużyna z firmy Beiersdorf Manufacturing, która w etapie regionalnym zajęła drugie miejsce. Rozgrywki będą trwać od 17 do 20 listopada.

Sytuacja związana z epidemią koronawirusa nie sprzyja obecnie spotkaniom na żywo, zatem organizatorzy zawodów postanowili przenieść finał do świata wirtualnego. Narzędziem wykorzystanym w tym celu będzie zaawansowana platforma wirtualnej rzeczywistości 3D - VirBELA™. W ciągu czterech dni będą odbywały się dwugodzinne sesje przy symulatorze TFC.
Wprowadzenie ostatniego etapu zawodów do Internetu umożliwiło zwiększenie liczby uczestników. Dlatego w tym roku w finale wystąpią aż dwie drużyny z Polski. Będą to przedstawiciele Avon Operations Polska - mistrz Polski GC SCM TFC 2020 oraz Beiersdorf Manufacturing - wicemistrzowie.
Udział w wydarzeniu to nie tylko rozrywka i emocje związane z rywalizacją, to przede wszystkim ogromna dawka wiedzy i doświadczenia, które można wykorzystać w codziennych obowiązkach służbowych w łańcuchu dostaw. Symulator The Fresh Connection jest narzędziem nie tylko budującym strategiczne myślenie oraz uświadamiające zależności między różnymi obszarami funkcjonowania przedsiębiorstwa, ale również umacniającym współpracę i wspólne dążenie do głównego celu firmy. Pozwala uczyć się i ćwiczyć komunikację w rozproszonym zespole, przy użyciu zdalnych metod, co w obecnych czasach zaczyna wchodzić w poczet standardowych aktywności.

- Największym z wyzwań była wspólna organizacja pracy zdalnej oraz integracja drużyny. Na co dzień raczej nie współpracujemy ze sobą ze względu na pełnione obowiązki. Początkowo liczyliśmy na fizyczne spotkania, które pozwolą nam łatwiej wypracować wspólne rozwiązania. Jednak możliwość pracy zdalnej przyniosła również wiele nowych korzyści: nie czekaliśmy do tradycyjnego spotkania i w zasadzie grupowy czat był bardzo dobrym miejscem do wymiany wniosków i szybkich konsultacji - wspominali poprzednie rozgrywki członkowie drużyny Avon Operations Polska.

Nagroda dla zwycięskiej drużyny całych zawodów to bezpłatny czterodniowy kurs Executive Supply Chain Course na Massachusetts Institute of Technology w Bostonie, USA, o wartości 5 995 dolarów na jednego uczestnika. Przebieg zawodów można śledzić w mediach społecznościowych: na LinkedIn.com i na Facebook.com. Pełne informacje znaleźć można na stronie www.mpm24.com

Źródło: MPM Productivity Management

Ostatnio zmieniany w czwartek, 05 listopad 2020 12:38
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe