Zaloguj się

Triggo wejdzie na chiński rynek

  •  oprac. IW
  • Kategoria: Logistyka
Triggo wejdzie na chiński rynek Fot. Triggo

Unikatowe pojazdy elektryczne Triggo pojawią się w Chinach. Firma ItalDesign-Giugiaro wesprze polską firmę w budowie relacji z producentami OEM w Chinach i opracuje wersję pojazdu przeznaczoną na chiński rynek.

Zarząd Triggo SA opracowuje wyjątkowy pojazd elektryczny, który świetnie sprawdzi się w warunkach miejskich. Triggo ma unikatową konstrukcję łączącą cechy mobilności i łatwości parkowania jednośladów. Pozwala zaparkować bezpiecznie na 1/5 części miejsca.  Kluczową cechą Triggo jest zmienna geometria podwozia, chroniona międzynarodowymi patentami, obejmującymi obszar zamieszkiwany przez 4 mld ludzi. Projekt odpowiada na zapotrzebowanie usług współdzielenia środków transportu oraz elektromobilności na największych metropolitarnych rynkach świata.
Włoski partner Triggo - Italdesign-Giugiaro - to renomowane motoryzacyjne biuro stylistyczno-inżynieryjne z ogromnym doświadczeniem, które w swoim portfolio ma projekty wielu seryjnych modeli, takich marek jak: Alfa Romeo, Lamborghini, Maserati, VW, Seat, Fiat i in. Firma świadczy także usługi związane m.in. z testowaniem i walidacją pojazdów, tworzeniem serii przedprodukcyjnych, doradztwem dotyczącym m.in. technologii i ochrony własności intelektualnej. W ostatnich latach firma intensywnie budowała relacje i z powodzeniem zrealizowała szereg projektów motoryzacyjnych w Chinach.

- Nawiązanie współpracy z ItalDesign-Giugiaro to bardzo dobra wiadomość dla projektu Triggo, stanowiąca krok milowy w jego rozwoju. Zainwestowaliśmy dotąd znaczne środki i wysiłek w zabezpieczenie praw własności intelektualnej na rynku chińskim, a nasz partner ma szerokie relacje z największymi tamtejszymi producentami. Priorytetem jest sprzedaż licencji Triggo na ten ogromny, ale wysoko stawiający poprzeczkę rynek. W drugiej kolejności chcemy wdrożyć produkcję OEM na rynki Azji Południowo-Wschodniej - ItalDesign opracuje wersję Triggo dedykowaną temu obszarowi. Liczymy, że podjęta współpraca doprowadzi do szybkiej ekspansji naszego wyjątkowego rozwiązania na kontynencie azjatyckim - mówi Rafał Budweil, prezes zarządu Triggo SA.

Prace projektowe nad wersją Triggo na rynkach europejskich zakończyły się w 2020 roku. Firma przechodzi teraz do kolejnych etapów rozwoju projektu, m.in. dalszych rozmów z podmiotami zainteresowanymi dystrybucją pojazdu w UE, prowadzonych przez Przemysłowy Instytut Motoryzacji, badań homologacyjnych oraz budowy założeń procesu produkcyjnego w kraju.

- Zainteresowanie potencjalnych partnerów biznesowych, w tym dużych koncernów motoryzacyjnych dodaje nam zapału i umacnia wiarę w powodzenie projektu - mówi Rafał Budweil.

Spółka rozpoczęła już rozmowy o współpracy z międzynarodowymi brandami motoryzacyjnymi, które poważnie traktują nową, ekologiczną miejską mobilność.

- Sytuacja epidemiologiczna w Polsce i Europie nie wpływa istotnie na tempo rozwoju naszego projektu i prowadzonych prac. W ujęciu długofalowym może ona mieć wpływ na zmiany nawyków i zachowań konsumentów, w tym wzrost awersji użytkowników do transportu zbiorowego jako miejsca o wyższym ryzyku infekcji. Z kolei miasta, chcąc uniknąć paraliżu komunikacyjnego, mogą promować mniejsze i bardziej ekologiczne środki transportu - twierdzi prezes Budweil.

Źródło: Triggo

O pojazdach elektrycznych czytaj także:
- Elektryki Volvo Trucks na rynku europejskim
- CityLogin - ekologiczna logistyka miejska FM Logistic
- Nowy polski Melex
- DB Schenker dla ekologicznej logistyki miejskiej w Oslo

Ostatnio zmieniany w poniedziałek, 09 listopad 2020 16:16
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe