Zaloguj się

Fresh Logistics Polska inwestuje w nowe magazyny

  •  oprac. IW
  • Kategoria: Logistyka
Fresh Logistics Polska inwestuje w nowe magazyny Fot. Fresh Logistics Polska

Firma Fresh Logistics Polska zainwestowała w nowoczesne hale magazynowe o łącznej powierzchni 16 tys. m kw. w Wojanowie oraz Nowej Wsi Wrocławskiej. Ma teraz łącznie do dyspozycji ponad 55 tys. m kw. powierzchni przeznaczonej do składowania produktów spożywczych wymagających temperatury kontrolowanej.

Centrum dystrybucyjne w Wojanowie, zlokalizowane w pobliżu trójmiejskich portów, to 2 858 m kw. powierzchni przeładunkowej oraz aż 7 448 m kw. magazynu wysokiego składowania, w którym zmieści się 12 840 palet. Magazyn podzielony został na cztery komory, z różnymi zakresami temperatur. Umożliwia to magazynowanie towarów wymagających różnych warunków termicznych, od 0°C do +15°C, oraz realizacji usług dodatkowych, takich jak co-packing czy etykietowanie. Aby zminimalizować zagrożenie dla środowiska, firma zainwestowała w wysokosprawny i nisko energetyczny system chłodzenia oparty o znikome ilości amoniaku i glikolu. Instalacja chłodu pozwala na odzyskiwanie energii cieplnej na potrzeby procesu rozmrażania chłodnic wentylatorowych. Praca urządzeń jest monitorowana za pomocą systemów IT, gwarantując tym samym właściwą temperaturę, a co najważniejsze bezpieczeństwo składowanych produktów spożywczych. Magazyn wyposażony jest również w najnowsze rozwiązania przeciwpożarowe oraz energooszczędne oświetlenie typu LED, a także awaryjne oświetlenie ewakuacyjne. W procesach magazynowych wykorzystuje się tu wózki litowo-jonowe, które świetnie sprawdzają się w magazynach chłodniczych. Są bardzo wydajne, mają lepsze zdolności przeładunkowe i nie wymagają inwestowania w akumulatorownię. Ciekawym rozwiązaniem są kliny przy rampach magazynu, które zapewniają bezpieczeństwo podczas rozładunku czy załadunku towaru.

- Logistyka świeżych produktów spożywczych wymaga ciągłego inwestowania w najnowocześniejszą infrastrukturę, ponieważ tylko taka jest w stanie zapewnić najwyższe standardy higieny i bezpieczeństwa żywności. Systemy operacyjne dedykowane do zarządzania magazynem, usługami dodatkowymi i transportem oraz ich integracja powodują, że nasza firma oferuje swoim klientom kompleksowe i bezpieczne rozwiązania logistyczne - mówi Remigiusz Muller, dyrektor operacyjny regionu, Fresh Logistics Polska.                                                     
 
Druga inwestycja Fresh Logistics Polska zlokalizowana jest na terenie centrum magazynowo-logistycznego Prologis Park Wrocław V, na skrzyżowaniu autostrady A4 i drogi ekspresowej S8. Centrum dystrybucyjne w Nowej Wsi Wrocławskiej to innowacyjny magazyn wysokiego składu, o powierzchni 3 500 m kw. z temperaturą kontrolowaną od 0°C do +6°C, mieszczący ponad 3 000 palet. Jedną z komór, tzw. "mroźnię", o powierzchni 400 m kw. przystosowano do składowania towarów mrożonych. Obiekt zapewnia 1 836 miejsc paletowych w tzw. magazynie suchym, w którym przechowuje się produkty spożywcze niewymagające temperatury kontrolowanej. Centrum oferuje wiele usług dodatkowych, takich jak: co-packing, etykietowanie czy tworzenie zestawów promocyjnych.

Źródło: Fresh Logistics Polska

O logistyce w branży chłodniczej czytaj także:
- Ekologiczna chłodnia Żabki już działa
- Kuehne+Nagel rozwija globalną sieć KN PharmaChain
- Transport produktów spożywczych w temperaturze kontrolowanej z Unii Europejskiej do Polski

Ostatnio zmieniany w wtorek, 10 listopad 2020 15:32
Zaloguj się by skomentować