Zaloguj się

SPAR testuje elektryczne auta dostawcze

SPAR testuje elektryczne auta dostawcze Fot. SPAR

Sieć sklepów SPAR rozpoczęła testowe dostawy zakupów w Warszawie elektrycznym Nissanem e-NV200. W przyszłości transport elektrykami będzie realizowany także w innych miastach.

- Zarówno w naszych placówkach, jak i w samej ofercie produktowej oraz całym systemie logistycznym przykładamy ogromną wagę do wdrażania rozwiązań ekologicznych i korzystnych dla środowiska. Teraz dołączamy do wielkiego testu pojazdów elektrycznych z korzyścią dla całej planety. W okresie epidemii zauważamy coraz większe zainteresowanie zakupami online i rozważamy dalszą rozbudowę floty elektrycznych dostaw. Rynek zamówień spożywczych online - e-grocery - ma szansę na dalszy wzrost, jednak będzie to zależne całkowicie od decyzji i preferencji konsumentów. To oni i ich przyzwyczajenia zakupowe są i będą największym indykatorem lub barierą w rozwoju tego segmentu - powiedział Tomasz Waligórski, dyrektor handlowy Wasz Sklep SPAR.

Testowany Nissan e-NV200 świetnie sprawdza się w dystrybucji miejskiej. Auto można ładować na trzy sposoby - dzięki szybkiemu ładowaniu, ładowarce wallbox lub wykorzystując zwykłe gniazdko elektryczne. Ładowność oraz wszechstronność elektrycznego Nissana e-NV200 można konfigurować w dwóch wariantach nadwozia. Ponadto niski próg bagażnika, na wysokości zaledwie 52 cm od podłoża, ułatwia załadunek i rozładunek towaru. Przestrzeń ładunkowa to 4,3 m sześc., zasięg od 200 do 301 km w zależności od cyklu według WLPT.

Źródło: SPAR

O pojazdach elektrycznych czytaj także:
- Elektryki Volvo Trucks na rynku europejskim
- InPost inwestuje we flotę elektryków
- Polska liderem na rynku autobusów elektrycznych

 

O elektromobilności i transporcie przyszłości piszemy więcej w czasopiśmie Logistyka 4/2020.
E-wydanie czasopisma jest dostępne w naszej ofercie!

Ostatnio zmieniany w czwartek, 12 listopad 2020 13:33
Zaloguj się by skomentować