Zaloguj się

X edycja Programu Stażowego DACHSER Polska

  •  oprac. IW
  • Kategoria: Edukacja
X edycja Programu Stażowego DACHSER Polska Fot. DACHSER

Przez półtora roku młodzi logistycy będą szkolić się oraz pracować w DACHSER na pełnym etacie. Tu, pod okiem ekspertów, poznają procesy logistyczne w poszczególnych działach firmy. W ciągu 10 lat z programu stażowego skorzystało ponad 80 uczestników. Połowa z nich do dziś związana jest zawodowo z DACHSER Polska.

Program pozwala na kompleksowe szkolenie przyszłych profesjonalistów branży logistycznej. Staże oferowane przez DACHSER są płatne. Firma oferuje stażystom umowę o pracę oraz wszystkie benefity dostępne dla pracowników. W tym roku DACHSER Polska zatrudnił 9 osób w 4 lokalizacjach: Stryków, Wrocław, Poznań i Szczecin. Przez półtora roku stażyści będą poznawać specyfikę pracy we wszystkich działach firmy: dyspozycja, charter, obsługa klienta, sprzedaż, administracja palet, ubezpieczenia, fakturowanie, przetwarzanie zleceń oraz - jeśli sytuacja epidemiologiczna pozwoli - magazyn logistyczny i przeładunkowy. W każdym z działów adepci mogą liczyć na pomoc doświadczonych opiekunów. Młodzi logistycy korzystają również z wielu szkoleń wdrażających oraz podnoszących zawodowe kompetencje. Mimo pandemii i związanych z nią utrudnień tegoroczna edycja programu doszła do skutku.

- Specyficzna sytuacja wymagała wyjątkowych rozwiązań, jednak od początku byliśmy przekonani, że ruszamy z X edycją. To dlatego, że jesteśmy świadomi wysokiej wartości tego programu zarówno dla stażystów, jak i firmy. Zmodyfikowaliśmy proces rekrutacji i przenieśliśmy ją częściowo do sieci. Wprowadzenie niezbędnych zmian w harmonogramie tegorocznego programu pozwoliło nam wystartować w przyjętym, październikowym terminie - mówi Eliza Rocławska, kierownik ds. szkoleń i rozwoju pracowników w DACHSER. - Nasz Program Stażowy wyrósł na mierzeniu się z wyzwaniami, dlatego teraz jest nam znacznie łatwiej. Na początku musieliśmy dotrzeć do młodych ludzi z ideą stałego zatrudnienia na dłuższy okres od razu po ukończeniu szkoły średniej. Odwiedzaliśmy szkoły w pobliżu naszych oddziałów, kontaktowaliśmy się z uczniami i uczestnikami olimpiad logistycznych, a także rozmawialiśmy z nauczycielami, spośród których wielu stało się naszymi ambasadorami. Dziś pojawiają się nowe, kolejne wyzwania, ale staramy się z nimi mierzyć. Choć formuła programu ulega pewnym modyfikacjom, jego główna idea pozostaje wciąż niezmienna i to stanowi o jego unikalności.

Od 2014 roku DACHSER prowadzi również Program Staży Dualnych we współpracy z Wyższą Szkołą Logistyki w Poznaniu. Jest on realizowany przez 3 lata studiów licencjackich i polega na łączeniu teorii z praktyką. Po 9 tygodniach zajęć na uczelni studenci przez kolejne 9 tygodni odbywają staż w firmie DACHSER. Absolwenci tego kierunku mogą pochwalić się nie tylko dyplomem, ale także długoterminową praktyką zawodową. W szeregach kadry przedsiębiorstwa są stażyści z pierwszych edycji programu, a niektórzy z nich pełnią funkcje kierownicze.

Źródło: DACHSER

O edukacji czytaj także:
- Nowość w ofercie "Biblioteki Logistyka"!
- Teorie nauczania a projektowanie rozwiązań e-learningowych

Ostatnio zmieniany w piątek, 13 listopad 2020 11:52
Zaloguj się by skomentować