Zaloguj się

Paczkomaty® InPost dla przesyłek IKEA i Amazona

  •  oprac. IW
  • Kategoria: Logistyka
Paczkomaty® InPost dla przesyłek IKEA i Amazona Fot. InPost

InPost udostępnił ponad 9000 swoich Paczkomatów® sieci sklepów IKEA. Klienci mogą zamawiać produkty, które mieszczą się w paczkach o maksymalnych wymiarach do 56/36/38 cm i o wadze do 24 kg. Do automatów InPost trafiają już także zakupy z niemieckiego giganta e-commerce - Amazona.

Dokonując zakupów online na stronie IKEA.pl lub przez Aplikację IKEA będzie można wybrać dostawę do Paczkomatu®. System sam oceni, czy wybrane produkty mogą zostać dostarczone do maszyn InPost. Nowa metoda dostawy będzie dostępna dla około 4000 artykułów z oferty IKEA.pl. Koszt usługi jest stały i wynosi 12 zł, a czas realizacji takiego zamówienia to 1-2 dni robocze.

- Jestem przekonany, że klienci IKEA bardzo szybko polubią korzystanie z nowej opcji dostawy do Paczkomatów® InPost. Sieć 9000 lokalizacji sprawia, że teraz oferta IKEA będzie łatwo dostępna dla znacznie szerszej grupy konsumentów - bez konieczności wychodzenia z domu. Warto zwrócić uwagę, że cena przesyłki, której waga może sięgać aż 24 kg, jest bardzo atrakcyjna - powiedział Rafał Brzoska, prezes InPost.

Dla wielu klientów istotne jest również to, że dostawa towaru do Paczkomatów® jest ekologiczna. Kalkulator śladu węglowego wskazuje, że gdyby tradycyjne dostawy kurierem do domu były zastąpione dostawą do Paczkomatu®, redukcja emisji CO2 sięgnęłaby nawet 75%1. Dostarczenie paczki do maszyny InPost oznacza co najmniej 0,35 kg mniej emisji CO2 do atmosfery na każdą przesyłkę. Tym samym InPost jest neutralnym dla środowiska dostawcą usług logistycznych.

- Dzięki podjęciu współpracy z InPost nasi klienci otrzymują wygodny sposób dostawy produktów. Mogą odbierać je z Paczkomatów® w dowolnym momencie, przez całą dobę, z zachowaniem sanitarnych rygorów, co jest szczególnie istotne w dobie pandemii koronawirusa - mówi Andrzej Sadecki, Country Customer Experience Manager w IKEA. - Przygotowując się do uruchomienia usługi, jeszcze dokładniej dopasowaliśmy rozmiary opakowań do wielkości zamówienia. W ten sposób minimalizujemy zużycie papieru i optymalnie wykorzystujemy przestrzeń w transporcie przesyłek. Ograniczenie negatywnego wpływu na środowisko jest dla nas niezwykle istotne, dlatego też zależy nam, aby wprowadzane usługi przyczyniły się do osiągnięcia przez nas celów założonych w Strategii People and Planet Positive i neutralności klimatycznej do 2030 roku.

Jak podaje "Puls Biznesu" kolejnym, bardzo ważnym partnerem InPostu został niemiecki oddział prawdziwego giganta na rynku e-commerce - firmy Amazon. Obie strony nie podały jeszcze oficjalnej informacji o tej współpracy, ale InPost już realizuje dostawy produktów z tego sklepu. Na niemieckiej witrynie Amazona, która jest aktywna również w polskiej wersji językowej, paczkomaty są wskazywane jako podstawowa opcja dostawy przesyłek do Polski i "punkty odbioru Amazon".
InPost współpracuje już z Allegro oraz chińskim AliExpressem. Teraz liczba kluczowych klientów jeszcze się powiększyła. Zarówno czas pandemii, jak i okres przedświątecznych zakupów wpływa na dynamiczny rozwój branży e-commerce, a tym samym rynku usług kurierskich. InPost cieszy się coraz większym zaufaniem klientów i rosnącym woluminem przesyłek.

- Według raportu Gemius Paczkomaty® InPost są już najbardziej popularną formą dostawy zamówień ze sklepów internetowych, wybieraną częściej niż przesyłka kurierska. Co więcej, opcja dostawy do Paczkomatów® motywuje prawie 70% klientów do zakupów w danym sklepie internetowym. Dziś taka forma dostawy to must have dla każdego większego sklepu internetowego - oprócz dostępności w trybie 24/7, daje możliwość bezdotykowego otwierania skrytek za pomocą aplikacji mobilnej - przekonuje Rafał Brzoska.

1 Kalkulator śladu węglowego InPost B2B, dane własne InPost.

Źródło: InPost, Puls Biznesu

O logistycznej obsłudze e-commerce czytaj także:
- Darmowa dostawa w ecommerce
- Ostatnia mila w Warszawie
- Poczta Polska stawia automaty paczkowe
- Ostatnia mila e-commerce

 

O logistyce ostatniej mili piszemy więcej w czasopiśmie Logistyka 5/2020.
E-wydanie czasopisma jest dostępne w naszej ofercie!

Ostatnio zmieniany w środa, 18 listopad 2020 13:37
Zaloguj się by skomentować