Zaloguj się

Nowe linie weekendowe Nagel-Group

Nowe linie weekendowe Nagel-Group Fot. Nagel-Group

Klienci z Niemiec, Czech i Słowacji mogą liczyć na to, że produkty spożywcze z Polski będą trafiać do nich szybciej. Nagel-Group realizuje teraz transport drobnicowy do tych krajów już w poniedziałek.

Nawet w trudnym okresie pierwszego półrocza 2020 r., kiedy wiele firm zostało dotkniętych ograniczeniami wynikającymi z zagrożeń koronawirusem, polski eksport produktów rolno-spożywczych pozostał w dobrej kondycji i wzrósł o 7 proc., osiągając wartość 16,4 mld zł1. Niemcy, Czechy i Słowacja to kluczowe rynki dla polskich producentów żywności. Firmy, które znajdują się w łańcuchu dostaw, starają się wykazać jeszcze większą elastycznością, nawet w bardzo wymagającym obszarze transportu drobnicowego, aby wykorzystać pozytywny trend i odpowiedzieć na potrzeby rynku.
Transport drobnicowy, czyli wysyłka niedużych ilości towarów różnych klientów to wyzwanie wymagające bardzo dobrej organizacji i synchronizacji w czasie. Wiele firm jest w stanie zagwarantować dotarcie, odbieranego w piątek od polskich dostawców, towaru do centrów logistycznych partnerów z krajów ościennych najwcześniej we wtorek, co niekorzystnie wpływa na świeżość produktów.

- Dotychczas nasz serwis zakładał wyjazd samochodów do magazynów centralnych klientów z wymienionych krajów w każdy dzień roboczy, co jest w branży raczej standardem. To z kolei oznaczało, że transporty trafiające do oddziału w piątek, były ładowane w poniedziałek i tego dnia wyjeżdżały w trasę. Tym samym do centrów logistycznych naszych klientów docierały najwcześniej we wtorek, a zatem odbiorcy mieli mniej czasu na dystrybucję do mniejszych punktów. Towar później trafiał do klienta końcowego - mówi Joanna Potocka, dyrektor ds. spedycji międzynarodowej w Nagel Polska.

Firma Nagel-Group zadecydowała więc o uruchomieniu nowej linii weekendowej w systemie drobnicowym dla Niemiec, Czech i Słowacji - państw bardzo znaczących w jej działalności.

- To niesamowicie istotna zmiana. Jej założeniem było skrócenie tzw. transit time’u w przypadku tych linii z 48 do 24 godzin. Pod względem terminu realizacji naszą usługę weekendową można wręcz porównać do usług kurierskich. Obecnie przeładunek następuje w weekend, co pozwala sprawniej ruszyć w trasę i dowieźć towar na poniedziałek. To duża innowacyjność, ale jednocześnie odpowiedź na coraz częstsze zapytania klientów - dodaje Joanna Potocka.

Produkty ultraświeże, np. mięso, które stanowi większość wysyłanego towaru, dotrą do Niemiec, Czech i Słowacji już w poniedziałek. Pozwoli to szybciej dostarczyć produkt do klienta finalnego oraz ograniczyć ewentualne straty. Do tej pory Nagel-Group prowadził już linie weekendowe w systemie drobnicowym do Wielkiej Brytanii, Francji, Włoch i Beneluksu.

Źródło: Nagel-Group

O transporcie drobnicowym czytaj także:
- Międzynarodowa Przesyłka Paletowa Poczty Polskiej do Czech i na Słowację
- Szybkie morskie transporty drobnicowe Agility
- DB Schenker wzmacnia biznes dostaw oceanicznych i otwiera nowy magazyn konsolidacyjny

Ostatnio zmieniany w środa, 18 listopad 2020 13:42
Zaloguj się by skomentować