Zaloguj się

DB Schenker stawia nowoczesny i ekologiczny terminal przeładunkowy w Rzeszowie

  •  oprac. IW
  • Kategoria: Logistyka
DB Schenker stawia nowoczesny i ekologiczny terminal przeładunkowy w Rzeszowie Fot. DB Schenker

Terminal o powierzchni 6000 m kw. powstanie na terenie Parku Naukowo-Technologicznego "Rzeszów-Dworzysko". Koszt inwestycji to 50 mln zł. Obiekt o najwyższych standardach ekologicznych zrealizuje Panattoni.

Park Naukowo-Technologiczny Rzeszów-Dworzysko DB Schenker zlokalizowany jest w pobliżu drogi ekspresowej S19 docierającej m.in. do Lublina i Białegostoku oraz autostrady A4 łączącej obiekt m.in. z: Krakowem, Wrocławiem, Katowicami i Gliwicami. Inwestycja powstanie na 4,5-hektarowej działce. Nowy terminal zacznie funkcjonować już w I kwartale 2021 roku, przejmując operacje rzeszowskiego oddziału firmy. 6000 m kw. zajmie przestrzeń operacyjna, pomieszczenia biurowe oraz socjalne. DB Schenker będzie miał do dyspozycji 57 doków oraz 200 miejsc parkingowych (w tym 30 dla pojazdów TIR i 13 dla VAN). W celu optymalizacji operacji logistycznych firma skorzysta z inteligentnego systemu wymiarowania dla ładunków - MetriXFreight, który zapewnia ich dokładny pomiar oraz nowej platformy online do obsługi przesyłek - Connect 4.0

- Nasi klienci wciąż podnoszą nam poprzeczkę, a my robimy wszystko, aby być ich preferowanym dostawcą usług logistycznych - mówi Piotr Zborowski, CEO North & East Europe w DB Schenker. - W tym roku zamierzamy otworzyć nowy terminal dla klientów z Lubelszczyzny, a także ruszyliśmy z budową nowoczesnego i przyjaznego środowisku obiektu na Podkarpaciu. Łącznie w nowe terminale lądowe inwestujemy w okresie krótszym niż rok około 100 mln zł.

DB Schenker dysponuje w całej Europie siecią 430 terminali obsługujących towary w transporcie lądowym. Nowy obiekt pod Rzeszowem jest większy od poprzedniego i dobrze skomunikowany z pobliską trasą szybkiego ruchu. Terminal zwiększy efektywność działania i spełni najwyższe standardy w zakresie bezpieczeństwa ludzi oraz ładunków. Obiekt został również zaprojektowany z dbałością o ochronę środowiska - będzie wyposażony m.in. w: kolektory słoneczne do podgrzania wody użytkowej, instalację wody szarej do spłukiwania toalet w budynku biurowym i system urządzeń grzewczo-wentylacyjnych z 90 proc. odzyskiem ciepła.

- To już szósty terminal lądowy DB Schenker w Polsce, który zostanie poddany certyfikacji BREEAM w ramach naszej polityki środowiskowej - wyjaśnia Szymon Bielas, CFO North & East Europe w DB Schenker. - To ważne, ponieważ ekologiczne podejście do budowania i zarządzania obiektami przemysłowymi może przynieść wymierne korzyści pod względem ekonomicznym, jak i środowiskowym.

- Obiekt DB Schenker w Rzeszowie to kolejna inwestycja powierzona firmie Panattoni. Tak jak poprzednie, powstaje w oparciu o najwyższe standardy nowoczesnego i ekologicznego budownictwa, zgodnie z prowadzoną strategią zrównoważonego rozwoju obu firm. Dzięki naszemu doświadczeniu i zrealizowaniu ponad 2 mln m kw. zgodnie ze standardami zrównoważonego i zielonego budownictwa Panattoni ponownie mogło stać się partnerem DB Schenker, wprowadzając do przedsięwzięcia know-how i zespół doświadczonych specjalistów. Dzięki temu inwestycja przebiegnie sprawnie, w zaplanowanym terminie, w ramach ustalonego budżetu i w zgodzie z najwyższymi standardami - mówi Robert Dobrzycki, CEO Panattoni.

Inwestycja wymagała uzyskania Opinii o Innowacyjności, dokumentu wystawionego przez niezależną jednostkę badawczo-naukową, która stwierdza zastosowanie innowacyjnych rozwiązań w planowanych inwestycjach. Innowacyjność terminalu przeładunkowego DB Schenker już teraz potwierdziła Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego, a Panattoni brało udział w całym procesie opiniowania.

Źródło: DB Schenker, Panattoni

O inwestycjach infrastrukturalnych czytaj także:
- Fresh Logistics Polska inwestuje w nowe magazyny
- InPost w City Logistics Kraków I
- Budowa parku logistycznego Hillwood Oleśnica zakończona

Ostatnio zmieniany w czwartek, 19 listopad 2020 15:25
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe