Zaloguj się

Listopaczka - nowa oferta Speedmail dla e-commerce

  •  oprac. IW
  • Kategoria: Logistyka
Listopaczka - nowa oferta Speedmail dla e-commerce Fot. Speedmail

Speedmail proponuje klientom nowe, tańsze niż przesyłka kurierska, rozwiązanie dla przesyłek o niskiej wartości. Listopaczka jest efektywna - przesyłki są monitorowane, a ich doręczenia potwierdzane.

Konsumenci coraz bardziej przekonują się do zakupów online. Zamawiają przez Internet towary o wysokiej wartości, ale i te poniżej 10 zł. Paradoksem bywa czasem fakt, że cena przesyłki przewyższa cenę towaru. Tę niszę w usługach kurierskich wykorzystał operator pocztowy Speedmail, który oferuje rozwiązanie tańsze niż przesyłka kurierska, a jednocześnie skuteczniejsze niż zwykły list. Listopaczka łączy niską cenę z monitoringiem przesyłki i potwierdzeniem doręczenia. Jej nadanie w standardzie listu zwykłego to koszt już od 2 zł.
Raport Gemiusa "E-commerce w Polsce 2020"1 pokazuje, że już 73 proc. internautów robi zakupy online. Popularność sprzedaży przez Internet stale rośnie, a w tym roku dodatkowo napędza ją pandemia koronawirusa i związane z nią ograniczenia dla handlu tradycyjnego. Liczba kupujących online zwiększyła się w stosunku do roku poprzedniego aż o 11 p.p. Najczęściej wybieranymi kategoriami produktów kupowanych przez Internet są: odzież i dodatki, obuwie, perfumy i kosmetyki, ale także książki i płyty, sprzęt elektroniczny czy akcesoria do smartfonów. Jednak, mimo że Polacy coraz bardziej przekonują się do zakupów on-line, to według badań Gemiusa 27 proc. polskich internautów w ogóle nie kupuje w sieci. Wynika to przede wszystkim z chęci obejrzenia produktu przed zakupem oraz przyzwyczajenia do tradycyjnych kanałów sprzedaży. Wśród najczęściej wymienianych przyczyn były także zbyt wysokie koszty dostawy. Cena dostawy, która przekracza wartość zamawianego produktu, często odwodzi od zakupu.

- Listopaczka sprawdza się zwłaszcza w przypadku niskowartościowych produktów, które nie muszą być wysyłane priorytetowo czy za potwierdzeniem odbioru. Przesyłka w formacie listu dociera do skrzynki adresata w ciągu czterech dni, jest dużo tańsza od innych form dostawy, a dzięki jej monitorowaniu nadawca otrzymuje potwierdzenie doręczenia - tłumaczy Janusz Konopka, prezes zarządu Speedmail.

Propozycja Speedmail może być dobrym rozwiązaniem dla e-commerce na zwiększenie sprzedaży asortymentu o niewielkiej wartości i zmniejszenie kosztów.

- Produkty niskowartościowe stanowią 70 proc. naszego asortymentu. Są to głównie akcesoria GSM - etui do telefonów, szkła ochronne na ekran, kable USB i HDMI. W ich przypadku zamówienia pojedynczych sztuk są standardem. Wynika to z bardzo konkurencyjnych cen w porównaniu ze sklepami stacjonarnymi. Choć koszt zakupionego u nas produktu łącznie z kosztami dostawy wychodzi korzystniej niż w tradycyjnym sklepie, zdecydowaliśmy się jeszcze go obniżyć, proponując klientom przesyłki w formie Listopaczki - mówi Albert Gajda z AliCase.pl.

1 "E-commerce w Polsce 2020. Gemius dla e-Commerce Polska", 2020-06-30 (www.gemius.pl/e-commerce-aktualnosci/e-commerce-w-polsce-2020.html)

Źródło: Newseria

O usługach kurierskich czytaj także:
- Poczta Polska stawia automaty paczkowe
- Paczkomaty® InPost dla przesyłek IKEA i Amazona
- DPD Polska włącza do swojej sieci automaty SwipBox
- E-klient Poczty Polskiej uprzywilejowany

Ostatnio zmieniany w czwartek, 19 listopad 2020 15:31
Zaloguj się by skomentować