Zaloguj się

Innowacyjna platforma e-commerce merXu już działa

MerXu to horyzontalna platforma e-commerce dla firm z sektora B2B z Europy Środkowo-Wschodniej. Przedsiębiorstwa z Polski, Czech, Słowacji, Litwy i Estonii mogą handlować na merXu produktami z kategorii niekonsumpcyjnych.

Platforma merXu.com jest bezpłatna i przeznaczona wyłącznie dla firm - małych, średnich, a także dużych przedsiębiorstw, jak i dużych podmiotów. Można na niej handlować towarami z kategorii: chemia, budownictwo, elektrotechnika, instalacje, produkty przemysłowe, BHP i narzędzia dla profesjonalistów. Dedykowana jest więc przede wszystkim producentom, hurtownikom i dystrybutorom oraz generalnym wykonawcom i podwykonawcom z branży budowlanej, deweloperom, firmom instalacyjnym, hurtowniom, sklepom detalicznym poszukującym dostawców czy firmom produkcyjnym kupującym produkty i materiały na potrzeby utrzymania ruchu lub inwestycji.

- Rynek B2B szybko się zmienia, a my chcemy brać aktywny udział w jego cyfrowej transformacji. Zmiany, które w ostatnich latach zachodziły na rynku e-commerce B2C, teraz mają miejsce w środowisku B2B. Dlatego postawiliśmy sobie za cel wspierać firmy z tego sektora, dostarczając im kompleksowe narzędzie łączące przejrzystość i wygodę użytkowania z funkcjonalnościami znacznie usprawniającymi codzienną pracę i pozwalającymi optymalizować koszty - mówi Przemysław Budkowski, CEO merXu.

Platforma ma usprawnić codzienną pracę handlowców i kupców. Dane przedsiębiorstwo może reprezentować tu wielu przedstawicieli jednocześnie. Istnieje możliwość wgrania nawet całej struktury organizacyjnej firmy. Sprzedający dodają na merXu katalogi oferowanych produktów, dzięki czemu kupujący mogą wyszukiwać produkty według: nazwy, numeru identyfikacyjnego (EAN) oraz określonych parametrów. Towary można kupować w ilościach hurtowych bądź pojedynczo, a także poprzez transakcje zbiorcze i zapytania ofertowe. Kupcy mogą również informować o swoim zapotrzebowaniu na towary, a sprzedawcy sami mogą się do nich zgłaszać. Na platformie jest dostępny komunikator z możliwością tłumaczenia wiadomości w czasie rzeczywistym na lokalne języki potencjalnych kontrahentów. Z poziomu komunikatora możliwe jest także negocjowanie cen oraz ustalanie metod płatności i warunków rozliczeń.

- Skupiamy się na Europie Środkowo-Wschodniej, bo wierzymy, że nasz region ma ogromny potencjał biznesowy. Tutejsze firmy są konkurencyjne cenowo, profesjonalne i oferują wysokojakościowe produkty. Każde państwo ma przy tym swoją charakterystykę przemysłową, własne wymogi prawne, a w związku z tym zróżnicowaną politykę eksportową i importową. Dzięki platformie merXu ułatwiamy skuteczną wymianę handlową - eksport towarów o największym potencjale sprzedażowym oraz import produktów poszukiwanych przez firmy - komentuje Przemysław Budkowski. - MerXu powstało w naszym regionie geograficznym i jest dedykowane firmom z tej części Europy - bardzo dobrze znamy tutejsze uwarunkowania, zdajemy sobie sprawę z typowo lokalnych wyzwań, widzimy też ogromny potencjał regionu i dlatego chcemy pomóc przedsiębiorcom go wykorzystać i rozwijać.

Źródło: merXu

O platformach elektronicznych czytaj także:
- Green Your Fleet - nowa platforma dla zrównoważonego rozwoju
- Giełdowy debiut Allegro
- Prologis Essentials Marketplace ułatwi wyposażenie magazynu

Ostatnio zmieniany w czwartek, 19 listopad 2020 16:07
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe