Zaloguj się

CEVA Logistics zarządza City of Books

  •  oprac. IW
  • Kategoria: Logistyka
Magazyn Emelibri. Fot. CEVA Logistics Magazyn Emelibri.

CEVA Logistics Italia będzie obsługiwać najnowocześniejsze europejskie centrum dystrybucji książek we włoskiej Stradelli przez kolejne 12 lat.

Współpraca między CEVA Logistics a Emmelibri z Grupy Messaggerie - najważniejszym, niezależnym dystrybutorem książek i innych wydawnictw we Włoszech - rozpoczęła się w latach 90. Od 2013 roku CEVA zarządza centrum dystrybucji City of Books w Stradelli w Pavii, gdzie magazynowane są książki i inne produkty dystrybuowane przez Messaggerie Libri. W tym roku firmy powołały spółkę joint venture C&M Book Logistics, której celem będzie wdrożenie innowacji w centrum dystrybucji książek - City of Books. Prezesem zarządu i dyrektorem generalnym nowej spółki będzie Christophe Boustouller - dyrektor generalny CEVA Logistics Italia, natomiast stanowisko wiceprezesa obejmie Renato Salvetti - dyrektor generalny Messaggerie Libri.
Spółka C&M Book Logistics będzie również nadzorować realizację programu inwestycyjnego, który ma przekształcić ten magazyn na w pełni zautomatyzowany obiekt. Dzięki inwestycji wartej 40 mln EUR, w magazynie o powierzchni 80 tys. m kw. zostanie wdrożony jeden z najnowocześniejszych w Europie systemów automatyzacji. Prace będą prowadzone przez blisko dwa lata, a uruchomienie operacyjne zaplanowano na początek 2023 roku.

- Miło nam poinformować o utworzeniu, w ramach partnerstwa z CEVA Logistics Italia, firmy C&M Book Logistics, która ma zapoczątkować nowy etap w rozwoju krajowej dystrybucji książek we Włoszech - mówi Alberto Ottieri, wiceprezes i dyrektor zarządzający Messaggerie Italiane i CEO Emmelibri. - Jednym z najważniejszych celów partnerstwa, nad którym pracowaliśmy z Roberto Miglio, dyrektorem zarządzającym Messaggerie Italiane, było wejście Grupy Messaggerie do strategicznego sektora, jakim jest logistyka i dążenie do innowacji w obszarze dystrybucji, co zawsze było sercem naszej działalności. Chcemy sprostać wyzwaniom przyszłości, a jednocześnie inwestować w automatyzację niezbędną dla konkurencyjności. Jako długoletni partner o międzynarodowym zasięgu, CEVA Logistics jest dla nas najlepszym wyborem.

- Dzięki partnerstwu, które wspiera Grupa CMA CGM, możemy połączyć specjalistyczną wiedzę i know-how z nowymi perspektywami rozwoju, dzięki czemu, pracując już dziś, będziemy mogli stawić czoła wyzwaniom w przyszłości - dodaje Christophe Boustouller, CEO CEVA Logistics Italia.

Źródło: CEVA Logistics

O logistyce kontraktowej czytaj także:
- Kuehne + Nagel sprzedaje XPO Logistics część działalności w ramach logistyki kontraktowej
- CEVA Logistics przedłuża intratne kontrakty
- Wyzwania dedykowanej logistyki kontraktowej

Ostatnio zmieniany w piątek, 20 listopad 2020 12:06
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe