Zaloguj się

DB Cargo będzie realizować transport surowców dla producenta stali ArcelorMittal w Niemczech

  •  oprac. IW
  • Kategoria: Logistyka
DB Cargo będzie realizować transport surowców dla producenta stali ArcelorMittal w Niemczech Fot. DB Cargo

Firma DB Cargo podpisała dziesięcioletnią umowę z ArcelorMittal, największym na świecie przedsiębiorstwem branży stalowej i największym w Europie producentem stali w Eisenhüttenstadt w Niemczech. Przedmiotem umowy jest transport surowców zasilających gigantyczny piec hutniczy.

Na potrzeby kontraktu DB Cargo zainwestuje w światowej klasy logistykę. W przyszłym roku przewoźnik zakupi 352 sztuki wielofunkcyjnych podwójnych wagonów i 1408 specjalnych kontenerów do transportu: rudy, koksu i wapienia. Partner spółki, dostawca usług logistycznych Innofreight, zaprojektował wagony i dostosował ich pojemność ładunkową specjalnie do tych surowców. Innofreight wybuduje w zakładzie w Eisenhüttenstadt dwa półautomatyczne urządzenia załadowczo-rozładunkowe, które będzie samodzielnie obsługiwać. Nowe przewozy zostaną uruchomione zaraz po ukończeniu budowy, wówczas DB Cargo będzie mogła przewozić do 4,2 mln ton surowców rocznie.

- Będąc trzonem niemieckiej gospodarki, od lat zaopatrujemy firmę ArcelorMittal w surowce i transportujemy gotową stal do klientów, zwłaszcza z branży motoryzacyjnej i budownictwa przemysłowego - powiedział Pierre Timmermans, członek zarządu ds. sprzedaży w DB Cargo. - W tej chwili inwestujemy znaczne środki w wieloletnie partnerstwo. Projekt nowych wagonów dla firmy ArcelorMittal przewiduje szczególnie trwałe podwozie oraz wymienne nadwozie. Już to jest imponującym rozwiązaniem, ale my uzupełniliśmy je o możliwość dostosowania nadwozia do aktualnych wymagań.

- ArcelorMittal Eisenhüttenstadt wdraża jeden z najnowocześniejszych systemów logistyki surowcowej w Europie - mówi Sybille Klipstein, główny specjalista ds. zakupu usług kolejowych w ArcelorMittal. - Będziemy w stanie zwiększyć obciążenie netto każdego pociągu o około 20% dzięki zastosowaniu specjalnych typów kontenerów, które zoptymalizowano pod kątem różnych właściwości rudy, koksu i wapienia. Oznacza to, że będziemy potrzebowali znacznie mniej pociągów, co pozwoli nam lepiej zadbać o środowisko naturalne i ograniczyć ilość manewrów na bocznicy. Ponadto, zautomatyzowany załadunek i rozładunek pociągów oznaczać będzie mniej pyłu i mniej hałasu w miejscu pracy, na czym skorzystają pracownicy. Dzięki temu systemowi wyznaczamy nowe standardy w zakresie wydajności, ochrony środowiska i bezpieczeństwa pracy.

Źródło: DB Cargo

O transporcie kolejowym czytaj także:
- Kolejne połączenie intermodalne PKP CARGO CONNECT
- Przewozy intermodalne w II kwartale 2020 roku
- Obsługa małych partii ładunków jako szansa kolei na odzyskanie rynku w lądowych przewozach rzeczy

Ostatnio zmieniany w piątek, 20 listopad 2020 13:41
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe