Zaloguj się

DACHSER uruchomił nowy oddział w Finlandii

  •  oprac. IW
  • Kategoria: Logistyka
DACHSER uruchomił nowy oddział w Finlandii Fot. DACHSER

DACHSER otworzył swój pierwszy obiekt cross-dock w Kerava w regionie Helsinek. Operator logistyczny rozszerza tym samym swoje usługi na rynku fińskim.

We wrześniu br. oddano do użytku nowy oddział DACHSER w Finlandii, dysponujący terminalem tranzytowym o powierzchni 4000 m kw. i około 600 m kw. biur. DACHSER Finland wykorzystuje nowy terminal do obsługi importu i eksportu oraz dystrybucji w całym regionie Helsinek. Nowa filia znajduje się blisko autostrady E75, portu morskiego Vuosaari i lotniska, dzięki czemu ma dobre połączenia komunikacyjne.

- Nasze nowe możliwości magazynowe wraz z organizacją transportu short distance pozwalają dostarczać naszym klientom w Finlandii wysokiej jakości standardy firmy DACHSER. Jednocześnie obiekt jest doskonale zlokalizowany, aby połączyć kraj z wydajną europejską siecią transportu drogowego DACHSER - mówi Tuomas Leimio, Managing Director, European Logistics, DACHSER Finland Oy.

Pandemia koronawirusa spowodowała wzrost zainteresowania sektorem logistycznym na całym świecie.

- Kryzys dał nam możliwość podkreślenia, jak niezawodne są nasze usługi i pokazania, że pomagamy utrzymać bezpieczeństwo dostaw w Finlandii - kontynuuje Leimio. - Dzięki bliskiej współpracy z naszymi kolegami na całym świecie, od samego początku wiedzieliśmy, jaki wpływ kryzys może mieć na łańcuchy dostaw. To przyniosło korzyści nam i naszym klientom tutaj w Finlandii, ponieważ byliśmy w stanie szybko dostosować się do nowych wyzwań i utrzymać stabilność naszej działalności przez cały czas.

DACHSER Finland Oy powstała w 2014 roku jako spółka joint venture DACHSER i ACE Logistics Group. ACE Logistics Group z siedzibą w Tallinie w Estonii posiada 50% udziałów w spółce joint venture i jest wieloletnim partnerem sieciowym DACHSER w logistyce drogowej w regionie bałtyckim. Ponadto DACHSER Air & Sea Logistics ma cztery lokalizacje w Finlandii.

Źródło: DACHSER

O inwestycjach logistycznych czytaj także:
- DB Schenker stawia nowoczesny i ekologiczny terminal przeładunkowy w Rzeszowie
- Fresh Logistics Polska inwestuje w nowe magazyny
- Budowa Portu Zewnętrznego w Porcie Gdynia w kluczowej fazie inwestycji

Ostatnio zmieniany w niedziela, 29 listopad 2020 17:10
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe