Zaloguj się

LPP laureatem Digital Excellence Award

  •  oprac. IW
  • Kategoria: Logistyka

W tegorocznej edycji Digital Excellence Awards LPP zostało uhonorowane nagrodą w kategorii Digital Capabilities. Kapituła konkursu doceniła wdrożenie technologii RFID we flagowej marce Reserved.

Celem konkursu Digital Excellence Awards jest wyróżnienie liderów przemian cyfrowych i uhonorowanie tych przedsiębiorstw, które na drodze transformacji cyfrowej wdrożyły nowy model biznesowy, czyniąc swoje organizacje bardziej skutecznymi i innowacyjnymi.

- Po raz pierwszy jury konkursu Digital Excellence Awards uhonorowało nas nagrodą w 2018 roku za innowacyjną autorską aplikację Store Vision, która doceniona została za wysoką efektywność operacyjną. Zobowiązaliśmy się wówczas, że nie poprzestaniemy w naszych działaniach z zakresu transformacji cyfrowej i słowa dotrzymaliśmy. Jest nam niezmiernie miło, że w tegorocznej edycji jury konkursu uhonorowało nasz największy jak dotąd projekt digitalowy, czyli wdrożenie RFID  - wyjaśnia Jacek Kujawa, wiceprezes zarządu LPP.

Kapituła doceniła przede wszystkim wysokie kompetencje cyfrowe polskiego producenta odzieży, dużą podatność organizacji na nowe technologie, dobrze zdefiniowane cele projektu RFID oraz wdrożenie technologii, które przyniosło organizacji konkretną wartość. Projekt RFID, czyli elektronicznej metki działającej w oparciu o system identyfikacji radiowej, to rozwiązanie wdrożone w salonach flagowej marki odzieżowej - polskiego producenta Reserved. Opiera się na autorskim oprogramowaniu w pełni stworzonym przez zespół IT pomorskiej firmy. Metka służy do zdalnego rozpoznawania produktu, co umożliwia pełną i precyzyjną kontrolę nad pojedynczą sztuką odzieży na każdym etapie życia produktu - począwszy od wysyłki z fabryki, przez centrum dystrybucyjne, skończywszy na dostawie do sklepów i dostępności produktów na sali sprzedażowej. Głównym celem projektu był wzrost wydajności operacyjnej salonów, a tym samym zwiększenie sprzedaży.

- To wyjątkowy projekt, w który w kluczowym momencie zaangażowanych było 140 osób z różnych obszarów działalności LPP, w tym 40 specjalistów IT. Jesteśmy pierwszą firmą odzieżową w Polsce i jedną z niewielu na świecie, które wykorzystują technologię RFID na tak szeroką skalę. A co najważniejsze, implementacja tego rozwiązania była najszybszym dotychczasowym wdrożeniem na świecie uwzględniającym budowę systemu IT od podstaw - wyjaśnia Jacek Kujawa.

Wdrożenie zmieniło między innymi aż 90% procesów salonowych, uszczelniając łańcuchy dostaw i umożliwiając szybszą i częstszą inwentaryzację towaru w sklepach, dzięki której spółka uzyskuje na bieżąco dokładne informacje o stanach magazynowych. Projekt przyczynił się także do zwiększenia jakości zatowarowania sali sprzedaży, skrócenia czasu obsługi klienta przy kasie czy optymalizacji przyjęcia dostaw w salonach. Uzyskana w ten sposób dokładna wiedza na temat stanów zatowarowania sklepów umożliwiła uruchomienie nowej funkcjonalności, jaką jest dostawa zamówień e-commerce bezpośrednio ze sklepów zlokalizowanych najbliżej miejsca zamieszkania klienta, a nie jak dotychczas z magazynów centralnych. Dzięki wdrożeniu systemu RFID klienci marek należących do LPP zyskują więc szereg namacalnych udogodnień związanych z doświadczeniami zakupowymi.

Źródło: LPP

O RFID czytaj także:
- EPC jako istotna technologia we współczesnej gospodarce
- Wdrożyć RFID - krok po kroku
- Pilotażowe RFID w Rossmanie

Ostatnio zmieniany w poniedziałek, 30 listopad 2020 10:32
Zaloguj się by skomentować