Zaloguj się

TRANSRUSSIA - z Azji do Europy w 30 dni

TRANSRUSSIA - z Azji do Europy w 30 dni GEFCO

W odpowiedzi na oczekiwania rynku GEFCO wprowadza nowe cotygodniowe połączenie kolejowe z Władywostoku do Europy. Operator umożliwia transport zróżnicowanych i wymagających ładunków - od samochodów i rowerów elektrycznych, przez baterie litowe i małą elektronikę po produkty chemiczne, farmaceutyczne, high-tech i wyposażenia domu. Usługa obejmuje również zarządzanie dokumentacją, importową i eksportową odprawę celną oraz ubezpieczenie.

Nowe rozwiązanie GEFCO typu door-to-door obejmuje odbiór towarów, odprawę eksportową, fracht, odprawę importową oraz doręczenie towaru. Wszystkie operacje są realizowane przy utrzymaniu pełnego monitorowania przepływów za pomocą platformy Visibility, która umożliwia składanie zamówień, przesyłanie powiadomień oraz dostęp do pulpitu nawigacyjnego i faktur.
Towary klientów GEFCO są przewożone do portów w Chinach (Szanghaj, Ningbo, Qingdao), Korei Południowej (Pusan) i Japonii (Jokohama), a następnie transportowane statkami handlowymi do Władywostoku, gdzie po konsolidacji rozpoczyna się transport kolejowy do Europy. Towary są przewożone do portu w Petersburgu, z którego drogą morską docierają do Gdańska, Rotterdamu, Hamburga i Bremerhaven. Drugi szlak kolejowy wiedzie przez Małaszewicze/Brześć do Warszawy, Pragi, Duisburga, Mediolanu, Lyonu oraz Madrytu. Transport morski z krajów nadania do Władywostoku trwa od 2 do 6 dni, a kolejne 12-14 dni zajmuje transport kolejowy do Europy. Nowa oferta GEFCO to zintegrowana usługa logistyczna, która umożliwia transport towarów z Azji do Europy Zachodniej w mniej niż 30 dni.

Źródło: GEFCO

O transporcie kolejowym czytaj także:
- DB Cargo będzie realizować transport surowców dla producenta stali ArcelorMittal w Niemczech
- Kolejne połączenie intermodalne PKP CARGO CONNECT
- Kolejowe przewozy towarowe i usługi logistyczne: razem czy osobno?

Ostatnio zmieniany w wtorek, 01 grudzień 2020 14:45
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe