Zaloguj się

Na Dolnym Śląsku powstanie City Logistics Wrocław North

  •  oprac. IW
  • Kategoria: Logistyka
Na Dolnym Śląsku powstanie City Logistics Wrocław North Fot. Panattoni

Panattoni wesprze European Logistics Investment w rozwoju dwóch obiektów magazynowych zakupionych przez ELI we Wrocławiu. Efektem współpracy będzie City Logistics Wrocław North - kompleks liczący 45 000 m kw. nowoczesnej powierzchni logistycznej.

Wrocławskie magazyny nabyte przez European Logistics Investment zajmują 13 ha terenu inwestycyjnego i mają łącznie 9 500 m kw. powierzchni całkowitej. Firma planuje dalszy rozwój inwestycji razem ze swoim strategicznym partnerem Panattoni. Istniejący obiekt jest obecnie w pełni wynajęty firmom FedEx Express, Topus i DHL.
Po zakończeniu budowy park City Logistics Wrocław North dostarczy łącznie 45 000 m kw., w tym 41 000 m kw. powierzchni magazynowej i 4 000 m kw. biurowej. Inwestycja uwzględnia również przygotowanie 430 miejsc parkingowych dla samochodów prywatnych, 68 dla samochodów towarowych oraz 54 dla ciężarówek, nowoczesny system zraszania ESFR, 70 ramp przeładunkowych oraz całodobową ochronę. Projekt, który będzie realizowany etapami, zakłada dodanie trzech budynków do istniejącego zabudowania.
City Logistics Wrocław North posiada wygodną lokalizację w centralnej części dzielnicy Psie Pole - magazynowo-handlowym zagłębiu Wrocławia, oferując dostęp do lokalnej wysoko wykwalifikowanej siły roboczej w obszarze technologii oraz świetne połączenie zarówno w obrębie miasta, jak i w regionie CEE - samochodem, samolotem i transportem publicznym. Dzięki strategicznej lokalizacji Wrocław zapewnia wygodne połączenie z Warszawą, Berlinem i Pragą. Położenie działki zapewnia szybki dojazd do autostrad S8 (Warszawa-Łódź-Wrocław-Praga) i A8 (obwodnica), łatwe połączenie z centrum Wrocławia (15 minut jazdy samochodem) i międzynarodowym lotniskiem (30 minut) oraz pobliski transport publiczny.

- ELI od początku przyglądało się bacznie regionowi Wrocławia, ze względu na jego strategiczną lokalizację i dostęp do wykwalifikowanej siły roboczej. Dzięki trendom, które przybrały na sile podczas pandemii, takim jak szybki rozwój e-handlu, relokacja łańcuchów dostaw i procesów logistycznych do Europy Centralnej, a także rosnący regionalny rynek, Wrocław cieszy się rosnącym zainteresowaniem ze strony wiodących globalnych inwestorów i firm poszukujących nowoczesnej przestrzeni logistycznej na wynajem wśród głównych ośrodków logistycznych w regionie CEE. To właśnie z tych powodów postanowiliśmy wzbogacić zdywersyfikowane portfolio ELI o tę pierwszorzędną lokalizację logistyczną - mówi Łukasz Toczek, Senior Vice President Investments w Griffin Real Estate, odpowiedzialny za rozwój platformy ELI.

W skład portfolio European Logistics Investment (ELI) wchodzi 16 parków logistycznych o łącznej powierzchni najmu ponad 500 000 m kw., które są zlokalizowane w najważniejszych regionach logistycznych w Polsce, m.in.: w Warszawie, Łodzi, Krakowie i na Śląsku.

Źródło: Panattoni

O inwestycjach logistycznych czytaj także:
- W Świnoujściu powstanie głębokowodny terminal kontenerowy
- DACHSER uruchomił nowy oddział w Finlandii
DB Schenker stawia nowoczesny i ekologiczny terminal przeładunkowy w Rzeszowie

Ostatnio zmieniany w piątek, 04 grudzień 2020 19:55
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe