Zaloguj się

7R rozpoczął w Gdyni budowę magazynu ostatniej mili

  •  oprac. IW
  • Kategoria: Logistyka
7R rozpoczął w Gdyni budowę magazynu ostatniej mili Fot. 7R

Deweloper 7R umacnia swoją pozycję na Pomorzu i inwestuje w ponad 14 000 m kw. nowoczesnej powierzchni magazynowej w ramach 7R City Flex w Gdyni. Będzie to pierwszy obiekt logistyczny w tym mieście w bezpośrednim sąsiedztwie portu i blisko centrum miasta.

Gdynia stanowi strategiczną lokalizację z uwagi na wzrost znaczenia transportu morskiego i intermodalnego w łańcuchach dostaw, które rozwijają się mimo pandemii i ograniczeń gospodarczych. Przez ostatnie dziewięć lat wolumen przeładunków w Porcie Gdynia wzrósł o 63%. Jego rozwój jest szybszy niż wzrost gospodarczy kraju w tym samym okresie. Od stycznia do października br. przeładowano tu ponad 20 mln ton towarów1.
Inwestycja 7R to obiekt klasy A w świetnej lokalizacji, który ma już kilku najemców. Dostęp do autostrady A1, łączącej północ z południem Polski, oraz drogi ekspresowej S7, biegnącej w kierunku Warszawy i Krakowa, sprawia, że Pomorze zyskuje na znaczeniu na magazynowo-logistycznej mapie Polski. Rozbudowa portów i rosnące znaczenie handlu elektronicznego to dwa kolejne czynniki, jakie składają się na sukces Pomorza w branży TSL.

- W ostatnich latach rynek istniejącej powierzchni magazynowo-logistycznej w aglomeracji trójmiejskiej urósł ponad dziesięciokrotnie. Inwestycja 7R City Flex Gdynia jest częścią tego pozytywnego trendu, początkiem nowej jakości w tej części miasta i elementem większej całości nazwanej Doliną Logistyczną. Gospodarka to system naczyń połączonych. Nowo powstający magazyn pozytywnie wpłynie na otoczenie, a także stworzy nowe możliwości i rozwiązania dla innych sektorów gdyńskiej gospodarki, w szczególności dla branży TSL znajdującej się na krzywej wznoszącej. A to z kolei przełoży się na nowe miejsca pracy - mówi Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Miasta Gdyni.

Północ to strategiczna część Polski dla 7R. Tutaj firma postawiła swój pierwszy magazyn i z powodzeniem rozwija sieć obiektów big box, jak i magazynów miejskich 7R City Flex Last Mile Logistics.

- Cieszę się, że w tym roku tak aktywnie działamy na Pomorzu. Niedawno wygraliśmy przetarg na zakup 20 ha gruntu w Gdańsku w bezpośrednim sąsiedztwie największego głębokowodnego terminalu na Morzu Bałtyckim - DCT Gdańsk. Aktualnie rozpoczynamy budowę strategicznej inwestycji, magazynu miejskiego, który jest odpowiedzią na rosnące wymagania rynku. Nasz City Flex będzie pierwszym magazynem na logistycznej mapie Gdyni, zlokalizowanym tak blisko portu i centrum miasta. Oprócz funkcji składowania zapewni możliwość uruchomienia produkcji. Obiekt powstanie według najwyższych standardów zrównoważonego budownictwa. Trwa proces jego komercjalizacji - mówi Maciej Krawiecki, Head of Leasing w 7R.

Obiekt 7R City Flex Gdynia zaprojektowany został przez wewnętrzny dział architektów dewelopera. Inwestycja zaplanowana jest tak, aby samochody wyjeżdżające w stronę Szczecina miały bezpośrednie połączenie z trójmiejską obwodnicą, co ma istotne znaczenie dla najemców planujących rozwój działalności logistycznej na północy kraju oraz wykorzystywanie tutejszej dobrze rozwiniętej logistyki morskiej i drogowej. Generalnym wykonawcą 7R City Flex Gdynia jest Dekpol. Oddanie budynku do użytku zaplanowane jest w połowie 2021 roku.

1 Port Gdynia SA

Źródło: 7R

O inwestycjach logistycznych czytaj także:
- W Świnoujściu powstanie głębokowodny terminal kontenerowy
- W stolicy Dolnego Śląska powstanie City Logistics Wrocław North
- DACHSER uruchomił nowy oddział w Finlandii
DB Schenker stawia nowoczesny i ekologiczny terminal przeładunkowy w Rzeszowie

 

O logistyce ostatniej mili piszemy więcej w czasopiśmie Logistyka 5/2020.
E-wydanie czasopisma jest dostępne w naszej ofercie!

Ostatnio zmieniany w poniedziałek, 08 marzec 2021 09:24
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe