Zaloguj się

W Empiku ruszają samodzielne płatności mobilne

W Empiku ruszają samodzielne płatności mobilne Fot. Empik

W salonach Empiku można już samodzielnie skanować produkty i za nie zapłacić, korzystając z aplikacji mobilnej. Zakupy nie wymagają więc podchodzenia do kasy. Nowa usługa Premium Pay&Go jest dostępna w części salonów dla użytkowników Empik Premium i Empik Premium Free.

To pierwsze tego typu rozwiązanie wśród dużych sieci handlowych w Polsce. Łączy w sobie doświadczenie zakupów tradycyjnych z wygodą świata digitalowego. Nowa usługa ogranicza kolejki do kas w sezonie wysokiej sprzedaży i zwiększa bezpieczeństwo klientów w czasie pandemii. Obecnie trwa faza testowa usługi w 10 lokalizacjach - czterech w Warszawie (Westfield Arkadia, Złote Tarasy, Wola Park, CH Janki) oraz po jednym we Wrocławiu (CH Magnolia Park), Szczecinie (Galeria Galaxy), Krakowie (Park Handlowy Zakopianka), Opolu (CH Karolinka), Poznaniu (CH Poznań Plaza) i Łodzi (CH Port Łódź). Do końca roku obejmie kolejne 40 sklepów, a docelowo wszystkie Empiki w kraju.

- Znaczenie aplikacji mobilnej Empik stale rośnie, obecnie odpowiada ona już za ponad 20% zakupów dokonywanych na platformie Empik.com. Nasza aplikacja jest najlepiej oceniana w całej kategorii shopping zarówno w Play Store, jak i App Store. W najnowszej wersji pojawiła się w niej nowa funkcja, jeszcze bardziej ułatwiająca zakupy w salonach. Dzięki Premium Pay&Go klient, wchodząc do salonu, może na miejscu podjąć decyzję czy chce iść z produktem do tradycyjnej kasy, czy samodzielnie zakończyć zakupy, zapłacić aplikacją i wyjść ze sklepu - powiedział Grzegorz Bieszke, Head of Customer Experience w Empiku.

Aby skorzystać z Premium Pay&Go, należy jednorazowo zaakceptować regulamin usługi, włączyć geolokalizację oraz potwierdzić numer telefonu. Płatność odbywa się automatycznie, w ramach podpiętej do konta karty płatniczej. W przyszłości do dostępnych form płatności dołączą także Apple Pay, Google Pay i Blik. Podczas wizyty w salonie wystarczy zeskanować wybrane produkty za pomocą aplikacji, a następnie sfinalizować zamówienie przy jednym ze specjalnych punktów płatności znajdujących się na terenie sklepu. Służą one również do odbezpieczenia produktów oraz zeskanowania kodu QR inicjującego płatność. Paragon elektroniczny pozostaje dostępny na koncie użytkownika w aplikacji. Możliwe jest także uzyskanie go w formie papierowej - wystarczy poprosić o to obsługę.

- Cały proces, od momentu zeskanowania produktu aż do potwierdzenia płatności, jest niezwykle sprawny i zajmuje od kilku do kilkunastu sekund. To pierwsze tak innowacyjne rozwiązanie wśród dużych sieci handlowych w Polsce i powiew przyszłości w zakresie dokonywania zakupów w salonach stacjonarnych. Z czasem usługa będzie rozwijana o szereg dodatkowych funkcjonalności, takich jak dokładna lokalizacja poszukiwanego produktu w salonie i nawigowanie do regału - twierdzi Bartek Sobczak, dyrektor rozwoju w Empik.com.

Z Premium Pay&Go mogą korzystać użytkownicy bezpłatnego Empik Premium Free, który zapewnia m.in. darmową dostawę zamówień do salonów, Żabek i Paczkomatów, a także Empik Premium, wzbogaconego m.in. o darmową dostawę kurierem i stałe rabaty na zakupy.

Źródło: Empik

O płatnościach mobilnych czytaj także:
- BLIK jest na topie
- Dwie dekady odliczania VAT z DKV

Ostatnio zmieniany w piątek, 04 grudzień 2020 13:41
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe