Zaloguj się

W stolicy Wielkopolski powstanie City Logistics Poznań

  •  oprac. IW
  • Kategoria: Logistyka
W stolicy Wielkopolski powstanie City Logistics Poznań Fot. Panattoni

Panattoni wybuduje w Poznaniu centrum magazynowo-produkcyjne City Logistics Poznań. Pierwszym najemcą będzie firma OneDayMore - producent artykułów żywnościowych.

W ramach inwestycji powstaną dwie hale o łącznej powierzchni 32 200 m kw.

- Po Warszawie, Łodzi, Wrocławiu i Krakowie przyszła pora na Poznań. To nasz pierwszy park miejski w stolicy Wielkopolski. Bogaty rynek zbytu oraz liczba mieszkańców przekraczająca 530 tys. musi budzić zainteresowanie firm, które w czasach szybkiego rozwoju e-commerce, chcą jak najbardziej skrócić dystans do końcowego odbiorcy towaru, ale nie tylko. Poprzez swoją infrastrukturę drogową Poznań zapewnia także dobre połączenie z resztą Polski i jest atrakcyjny dla firm handlujących z krajami zachodniej Europy, zwłaszcza Niemcami - mówi Katarzyna Kujawiak, Development Director, Panattoni.

Centrum powstanie w północno-wschodniej części Poznania przy ul. Janikowskiej, w bezpośrednim sąsiedztwie drogi krajowej nr 92 łączącej Warszawę ze Świeckiem. Do Warszawy jest stąd 307 km, a do granicy niemieckiej - 190 km. Od węzła "Krzesiny" autostrady A2 dzieli park zaledwie 15 km. Niedaleko znajduje się też droga ekspresowa S11, która pozwala na sprawny transport między Poznaniem a Bydgoszczą na północy oraz Katowicami na południu. W odległości 15 km znajduje się Lotnisko Ławica, a centrum Poznania oddalone jest tylko o 8 km. Położenie parku ułatwi też dojazd pracownikom. W pobliżu znajduje się przystanek autobusowy i linie autobusowe w kierunku centrum.
Inwestycją zainteresowała się firma OneDayMore - producent zdrowej żywności, która wynajęła 8600 m kw. w pierwszym budynku, stawianym w formule BTS. Powierzchnia ta obejmie strefę magazynową (4300 m kw.), produkcyjną (3400 m kw.) oraz biurową (875 m kw.). Obiekt zostanie przystosowany do produkcji nowej linii asortymentowej i przechowywania żywności. Powstaną m.in. powierzchnie z kontrolowaną temperaturą, a zastosowane rozwiązania będą spełniały wysokie wymogi HACCP.

- Nowy obiekt produkcyjno-magazynowy w Poznaniu doskonale wpisuje się w nasze potrzeby i strategię rozwoju. Ruszy tutaj produkcja roślinnych zamienników mięsa, które będą dystrybuowane nie tylko w kraju, ale i w Europie. Lokalizacja ta zdecydowanie to ułatwi i znacząco skróci czas realizacji zamówień - mówi Dariusz Haraj, CEO OneDayMore.

Druga hala City Logistics Poznań o powierzchni 21 600 m kw. będzie nowoczesnym budynkiem klasy A, umożliwiającym elastyczne kształtowanie powierzchni magazynowych. Najmniejszy z modułów będzie miał 1100 m kw., co zaspokoi wymagania klientów z różnych branż. Oferta kierowana jest do firm z sektora e-commerce oraz tych, którym zależy na operacjach prowadzonych w zasięgu strefy miejskiej lub na terenie całego kraju i za granicą, zwłaszcza w Niemczech. Obie hale będą certyfikowane w systemie BREAAM na poziomie "Very Good". Poznańskie centrum zostanie oddane do użytku w trzecim kwartale 2021 r.

Źródło: Panattoni

O inwestycjach logistycznych czytaj także:
- 7R rozpoczął w Gdyni budowę magazynu ostatniej mili
- DACHSER uruchomił nowy oddział w Finlandii
- Na Dolnym Śląsku powstanie City Logistics Wrocław North

Ostatnio zmieniany w piątek, 04 grudzień 2020 19:57
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe