Zaloguj się

Technologiczna rewolucja w Rossmanie

Sieć Rossmann uruchomiła w swoich drogeriach całkowicie bezdotykowe płatności. Klienci mogą skanować artykuły za pomocą własnego telefonu i zapłacić za nie aplikacją mobilną.

Epidemia koronawirusa przyspieszyła tempo rozwoju handlu elektronicznego. Coraz więcej zamawiamy przez Internet. Polacy wciąż jednak chętnie kupują w sklepach stacjonarnych. W dobie pandemii i w nich zachodzą zmiany zwiększające bezpieczeństwo klientów. Nie chodzi tylko o dezynfekcję, stosowanie maseczek, rękawiczek czy zachowanie dystansu społecznego. Sieci handlowe wdrażają nowe technologie, np. mobilne kasy samoobsługowe.

- Rossmann GO to nowy sposób robienia zakupów w naszych drogeriach, z możliwością płacenia przy użyciu płatności mobilnych w telefonie, bez konieczności podchodzenia do kasy - mówi Marcin Grabara, wiceprezes Rossmanna.

Z badania KPMG wynika, że ważnym czynnikiem wpływającym na podjęcie decyzji zakupowej jest obecnie bezpieczeństwo. Przed pandemią dla 80 proc. Polaków najważniejszy był stosunek jakości do ceny. Teraz na bezpieczeństwo zakupów zaczęło zwracać uwagę o 58 proc. więcej osób niż przed epidemią. Coraz więcej klientów (wzrost o 41 proc.) oczekuje także łatwości dokonywania zakupów. Wśród niedogodności, które nam ten proces utrudniają, 60 proc. osób wymienia zbyt duże kolejki do kas uniemożliwiające zachowanie dystansu społecznego. Dlatego coraz więcej sklepów wprowadza rozwiązania, które usprawniają zakupy i wpływają na ich bezpieczeństwo.

- Podczas pandemii nie wstrzymaliśmy inwestycji. Odpowiedzieliśmy na sygnalizowaną przez naszych klientów potrzebę zakupów jeszcze bardziej bezpiecznych, bezdotykowych. W każdej z 1500 naszych drogerii wprowadziliśmy kasy samoobsługowe. 1 grudnia wystartowaliśmy z nową formą zakupów, dzięki której będą one jeszcze prostsze i także bezpieczniejsze. Klient skanuje produkty telefonem dzięki aplikacji Rossmann PL, wkłada je do swojej torby i płaci online. Jeśli chce, ma też możliwość zapłacenia w kasie samoobsługowej lub tradycyjnej - tłumaczy Marcin Grabara.

Aby skorzystać z Rossmann GO, należy zainstalować aplikację Rossmann PL, wstąpić do Klubu Rossmann, a podczas zakupów wyrazić zgodę na udostępnienie lokalizacji lub zeskanować kod QR sklepu. Funkcję skanera pełni smartfon. Po zakończeniu zakupów należy wybrać sposób płatności, np. przez przelew, BLIK-iem czy kartą płatniczą, którą można podpiąć do aplikacji.
Branża handlowa dzięki sztucznej inteligencji i inteligentnym algorytmom przechodzi prawdziwą transformację. Część sieci wprowadziła np. mobilne kasy samoobsługowe, które same skanują produkty, a należność jest automatycznie pobierana z konta. Przedstawiciele firmy Rossman liczą, że nowa usługa spotka się z podobnym zainteresowaniem, co sama aplikacja sieci, która w ciągu kilku miesięcy od pojawienia się na rynku trafiła do czołowej dziesiątki najpopularniejszych aplikacji mobilnych w Polsce. Korzysta z niej już 7 mln użytkowników.

Źródło: Newseria

O płatnościach mobilnych czytaj także:
- W Empiku ruszają samodzielne płatności mobilne
- BLIK jest na topie

Ostatnio zmieniany w piątek, 04 grudzień 2020 13:46
Zaloguj się by skomentować