Zaloguj się

Poczta Polska rozbudowuje sieć własnych automatów paczkowych

  •  oprac. IW
  • Kategoria: Logistyka
Poczta Polska rozbudowuje sieć własnych automatów paczkowych Fot. Poczta Polska

Do 2022 roku Poczta Polska uruchomi 2000 nowych automatów paczkowych. W województwie wielkopolskim zostanie zamontowanych blisko 200 takich urządzeń.

Poczta Polska stawia na intensywny rozwój ekologicznego, wygodnego oraz bezpiecznego sposobu nadawania i odbierania przesyłek. Operator chce mieć do dyspozycji ponad 20 tys. punktów odbioru przesyłek w sieci click & collect w 2022 roku. W realizacji zamówień internetowych mają pomagać zewnętrzne automaty paczkowe. W 35 powiatach województwa wielkopolskiego Poczta udostępni nowe automaty, które zbliżą liczbę punktów sieci odbioru do 1,4 tys. Najwięcej urządzeń pojawi się w Poznaniu i powiecie poznańskim w pobliżu placówek pocztowych, przy marketach, galeriach handlowych, przy urzędach państwowych i samorządowych oraz na terenach spółdzielni mieszkaniowych.
Poczta Polska przewiduje, że wraz ze wzrostem na rynku e-commerce oraz rozwojem sieci punktów odbioru, w tym automatów paczkowych, w 2022 roku połowa paczek dostarczanych będzie do punktów i automatów paczkowych.

Źródło: Poczta Polska

O automatach paczkowych czytaj także:
- Ostatnią milą do automatu paczkowego
- Paczkomaty® InPost dla przesyłek IKEA i Amazona
- DPD Polska włącza do swojej sieci automaty SwipBox

 

O logistyce ostatniej mili piszemy więcej w czasopiśmie Logistyka 5/2020.
E-wydanie czasopisma jest dostępne w naszej ofercie!

Ostatnio zmieniany w poniedziałek, 07 grudzień 2020 12:42
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe