Zaloguj się

Metamorfozy samolotów pasażerskich

Metamorfozy samolotów pasażerskich Fot Kuehne+Nagel

Firma Kuehne+Nagel opracowała kompleksowe rozwiązanie logistyczne, które pozwala przebudować samoloty pasażerskie na samoloty towarowe - tzw. P2F.

Pandemia zmieniła świat i logistykę. Zapotrzebowanie na loty pasażerskie drastycznie się zmniejszyło. Wzrosło natomiast zainteresowanie lotniczymi przewozami towarowymi. Nowa sytuacja i dynamiczny rozwój e-commerce wymusiły na branży logistycznej szukanie nowych rozwiązań. Firma Kuehne+Nagel postawiła sobie wyzwanie przebudowy ponad 1500 maszyn lotniczych. To inżynieryjne zadanie wymagało podjęcia szeregu skomplikowanych działań, zmieniających konstrukcję samolotu, m.in. instalację drzwi ładunkowych na głównym pokładzie, usunięcie wszystkich udogodnień dla pasażerów czy instalację kraty podłogowej oraz paneli podłogowych w celu zwiększenia dopuszczalnej wagi ładunków.
Rozwiązanie KN InteriorChain jest wynikiem bliskiej współpracy Kuehne+Nagel z dostawcami i klientami oraz wieloletniego doświadczenia firmy na rynku lotniczym. Rozwiązanie bazuje na globalnej sieci lotniczej Kuehne+Nagel, działającej 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, która zapewnia widoczność wszelkich części na każdym etapie ich podróży od producenta do inżyniera.
Przyjęcie podejścia modułowego i pojedynczego punktu kontroli, oferującego pełną widoczność przepływów materiałów wraz z numerami seryjnymi pozwalają zmniejszyć koszty i znacznie uprościć proces. Rozwiązanie obejmuje w pełni cyfrowe zarządzanie zamówieniami i dostawami, proaktywne zarządzanie transportem multimodalnym, odprawy celne, magazynowanie i wycofanie materiałów z eksploatacji.

- Od wybuchu pandemii firma Kuehne+Nagel szybko dostosowała się do zmieniających wymagań rynkowych. Dzięki nowemu rozwiązaniu oferujemy teraz niezawodne, kompleksowe rozwiązanie do przebudowy wycofanych samolotów pasażerskich, dzięki czemu nasi klienci mogą skalować swoją działalność, obniżać koszty i zwiększać pojemność ładunkową. Bardzo się cieszę, że wstępne rozmowy z liniami lotniczymi i firmami na temat rozwiązania P2F są obiecujące - powiedział Erik Goedhart, Global Head of Aerospace w Kuehne+Nagel.

Źródło: Kuehne+Nagel

O transporcie lotniczym czytaj także:
- Air France KLM i strategia dystrybucji szczepionek przeciwko Covid-19
- 5G zrewolucjonizuje systemy komunikacji w lotnictwie
- W Dubaju powstaje największy na świecie hub cargo przeznaczony do globalnej dystrybucji szczepionki przeciwko COVID-19

Ostatnio zmieniany w wtorek, 08 grudzień 2020 14:27
Zaloguj się by skomentować