Zaloguj się

Automaty paczkowe SwipBox w całej Norwegii

  •  oprac. IW
  • Kategoria: Logistyka
Automaty paczkowe SwipBox w całej Norwegii Fot. SwipBox

Firma logistyczna Posten Norge zainstaluje automaty paczkowe SwipBox Infinity na terenie całej Norwegii. Bezekranowe i bezdotykowe rozwiązanie duńskiego producenta zostało wybrane w drodze przetargu oraz przetestowane w stolicy Norwegii - Oslo.

Wdrożenie projektu było poprzedzone półroczną analizą nowych technologii w zakresie nadawania i odbierania przesyłek kurierskich oraz zmian na rynku e-commerce, który w czasie pandemii dynamicznie się rozwija.

- Oceniliśmy wiele kreatywnych i wysokiej klasy rozwiązań, ale ostatecznie zdecydowaliśmy się na SwipBox Infinity. Nowatorskie narzędzie doskonale odpowiada na nasze potrzeby w zakresie wygody konsumenta końcowego, jakości obsługi oraz optymalizacji kosztów. Wspólnie będziemy tworzyć na terenie Norwegii unikalną sieć automatów obsługiwanych przez aplikację mobilną - powiedział Per Ohagen, wiceprezes wykonawczy Posten Norge.

Automaty będą funkcjonować w Norwegii pod marką "Pakkeboks" i będą obsługiwane za pomocą aplikacji mobilnej na smartfony, która komunikuje się z urządzeniem przez Bluetooth. SwipBox Infinity działają na baterie oraz są bardzo łatwe w montażu, ponieważ nie wymagają zewnętrznego źródła zasilania ani połączenia z Internetem.

- Posten Norge jest jednym z najbardziej innowacyjnych operatorów pocztowych na świecie. Do korzystania z naszego rozwiązania norweską firmę zachęciła efektywna faza pilotażu przeprowadzona wśród mieszkańców Oslo, którzy docenili komfort, wygodę oraz intuicyjność automatów paczkowych Infinity. Wkrótce urządzenia będą dostępne w całym kraju, rozwijając portfolio usług operatora pocztowego. Nasza technologia pozwala postawić urządzenia bardzo szybko właściwie wszędzie, w lokalizacjach wcześniej niedostępnych. Dla przykładu, podczas pilotażu w Danii, w ciągu nocy na terenie małego miasteczka rozstawiono kilkadziesiąt automatów - skomentował Michał Czechowski, dyrektor zarządzający SwipBox Polska.

Źródło: SwipBox

O automatach paczkowych czytaj także:
- Poczta Polska rozbudowuje sieć własnych automatów paczkowych
- Ostatnią milą do automatu paczkowego
- Paczkomaty® InPost dla przesyłek IKEA i Amazona

 

O logistyce ostatniej mili piszemy więcej w czasopiśmie Logistyka 5/2020.
E-wydanie czasopisma jest dostępne w naszej ofercie!

Ostatnio zmieniany w wtorek, 08 grudzień 2020 16:30
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe