Zaloguj się

FedEx dostarczy pierwszą partię szczepionek przeciwko COVID-19 na terenie USA

Firma FedEx Express poinformowała dzisiaj o rozpoczęciu procedur związanych z transportem pierwszych szczepionek przeciw COVID-19.

W związku z decyzją amerykańskiej Agencji Żywności i Leków o awaryjnym dopuszczeniu opracowanej przez Pfizer-BioNTech szczepionki przeciwko COVID-19, FedEx rozpocznie transport szczepionek w ramach usługi FedEx Priority Overnight®, przy wykorzystaniu zaawansowanego monitoringu przesyłek FedEx Priority Alert®. W efekcie wspólnych, wielomiesięcznych przygotowań i planów, opracowywanych wspólnie z Pfizer i innymi firmami farmaceutycznymi, a także władzami federalnymi i stanowymi, pierwsze szczepionki przeciw COVID-19 trafią do centrów szczepień na terenie Stanów Zjednoczonych. Dystrybucja szczepionek będzie rozłożona równomiernie pomiędzy głównych przewoźników cargo, a FedEx we współpracy z klientami z sektora ochrony zdrowia, przygotowuje się już do transportu kolejnych partii szczepionek i innych, związanych z nimi dostaw.

- To jedno z najważniejszych zadań w naszej historii i jesteśmy dumni, mogąc wesprzeć starania w kierunku zakończenia pandemii - powiedział Raj Subramaniam, prezes i CEO FedEx Corp. - Jestem niezmiernie dumny z członków naszego zespołu, którzy dają z siebie wszystko, by zapewnić bezpieczny transport szczepionek przeciwko COVID-19, zwłaszcza w trakcie najgorętszego w historii okresu przedświątecznych zakupów.

Transport szczepionek przeciw COVID-19 stanowi kolejną fazę wysiłków FedEx nakierowanych na łagodzenie skutków pandemii na całym świecie. FedEx ma wieloletnie doświadczenie w niesieniu pomocy z wykorzystaniem swojej sieci wszędzie tam, gdzie jest to konieczne w związku z różnego rodzaju katastrofami.

- Jako jedna z nielicznych firm, dysponujemy globalną siecią i możliwościami, pozwalającymi na utrzymanie krytycznych łańcuchów dostaw w tych wyjątkowych czasach - powiedział Don Colleran, prezes i CEO FedEx Express. - Od pierwszych dni pandemii COVID-19, na całym świecie FedEx dostarczył ponad 55 tys. ton ładunków, zawierających środki ochrony osobistej, w tym ponad 2 mld maseczek ochronnych i ponad 9,600 przesyłek z pomocą humanitarną.

- To historyczna chwila, stanowiąca ogromne osiągnięcie w zakresie opracowywania i praktycznego stosowania szczepionek - powiedział Mike McDermott, prezes Pfizer Global Supply. - Doskonała logistyka ma kluczowe znaczenie dla dostaw naszych produktów osobom potrzebującym w całym kraju. Cieszymy się, że możemy współpracować z FedEx-em w tym bezprecedensowym wysiłku ratowania życia i zakończenia pandemii COVID-19.

Więcej o wyzwaniach związanych z pandemią koronawirusa:
- Aktualności branżowe z tagiem "koronawirus"

Ostatnio zmieniany w wtorek, 15 grudzień 2020 10:13
Zaloguj się by skomentować
https://sundaypolska.pl/?utm_source=b2b_logistyka_logistyka&utm_medium=ff&utm_campaign=SundayDajeMoc_TK&utm_content=display&utm_term=gitara
Strony internetowe