Zaloguj się

Poczta Polska podpisała porozumienie z Agencją Rezerw Materiałowych

  •  Oprac. MK
  • Kategoria: Logistyka

Poczta Polska, będąca jedną z największych firm logistycznych w kraju, rozwija współpracę z Agencją Rezerw Materiałowych w zakresie realizacji działań operacyjnych i logistycznych. W tym tygodniu doszło do podpisania porozumienia w tej sprawie.

Ostatnie miesiące pandemii pokazały, że w walce z wirusem SARS-CoV-2 kluczowa jest współpraca państwowych instytucji i spółek Skarbu Państwa. Poczta Polska cały czas aktywnie uczestniczyła w przewożeniu urządzeń medycznych oraz środków ochrony osobistej, zaś pocztowe sortownie były wykorzystywane jako zaplecze magazynowe, do których trafiały materiały dezynfekcyjne i ochronne oraz urządzenia medyczne. W ramach przeprowadzanych akcji kluczowym czynnikiem było zachowanie wszelkich standardów bezpieczeństwa, terminowość i dyspozycyjność transportów, co ma szczególne znaczenie, biorąc pod uwagę charakter przewożonych ładunków. Ponadto Poczta Polska wykonywała usługi logistyczne, zapewniając transport materiałów i urządzeń do jednostek terenowych Agencji Rezerw Materiałowych.

- Stan epidemii wymaga od wszystkich szczególnej mobilizacji. Pomimo utrudnień, Poczta Polska działa nieprzerwanie i wypełnia swoją misję. Z powodzeniem wykorzystujemy naszą infrastrukturę i doświadczenie logistyczne, świadcząc usługi dla instytucji walczących z wirusem SARS-CoV-2. W zależności od sytuacji wprowadzamy szereg rozwiązań, które mają służyć państwu, pracownikom oraz klientom. Bardzo cenimy sobie współpracę z Agencją Rezerw Materiałowych, która stanowi dziś jedno z kluczowych ogniw systemu bezpieczeństwa państwa - powiedział Tomasz Zdzikot, prezes zarządu Poczty Polskiej.

Porozumienie dotyczące współpracy Poczty z Agencją Rezerw Materiałowych przewiduje, że obie instytucje będą podejmować operacyjną i logistyczną współpracę w celu podniesienia poziomu bezpieczeństwa w wymiarze narodowym i instytucjonalnym oraz zarządzania kryzysowego.

- Poczta Polska to jeden z naszych kluczowych partnerów logistycznych, dzięki któremu możemy sprawnie realizować nasze zadania na rzecz bezpieczeństwa państwa. Nasza współpraca zapewnia stabilny i ciągły łańcuch dostaw materiałów dystrybuowanych z naszych magazynów. Cieszę się, że dzięki współpracy z Pocztą Polską, każdego dnia realizujemy powierzone nam zadania i skutecznie wspieramy państwo w walce z pandemią. Zawierając dzisiaj porozumienie, z jednej strony podkreślamy naszą dotychczasową współpracę, z drugiej poszukujemy nowych obszarów do rozwoju i wzmacniania partnerstwa - powiedział Michał Kuczmierowski, prezes Agencji Rezerw Materiałowych.

Więcej informacji o aktualnych działaniach Poczty Polskiej:
- Poczta Polska rozbudowuje sieć własnych automatów paczkowych
- Poczta Polska organizuje własny software house
- Poczta Polska planuje przebudowę sieci logistycznej

Ostatnio zmieniany w środa, 16 grudzień 2020 10:07
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe